Asayiş

Jandarmadan öncü proje:‘Kadına el kalkamaz’

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele çerçevesinde, kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla ‘Kadın Destek Uygulaması’nın (KADES) tanıtımı ve farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. İçişleri Bakanlığı..

Jandarmadan öncü proje:‘Kadına el kalkamaz’
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele çerçevesinde, kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla ‘Kadın Destek Uygulaması’nın (KADES) tanıtımı ve farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan, ‘Kadına El Kalkamaz’ projesi çerçevesinde yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da KADES tanıtımı aralıksız devam ediyor. İl Jandarma Komutanlığınca, Aksaray Atatürk Kültür Merkezinde KADES tanıtım standı kurularak, kültür merkezine gelen vatandaşlara, İçişleri Bakanlığının Kadına El Kalkamaz mottosu ile tanıtım yapılıyor.

KADES uygulaması hakkında vatandaşlara yönelik bilgilendirme yapılıp farkındalık oluşturuluyor. İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen faaliyette, özellikle kadın vatandaşlara KADES uygulamasının cep telefonuna indirilmesi, uygulamanın cep telefonuna indirildikten sonra nasıl kullanılacağı ve sağladığı kolaylıklar hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca kadınlara tanıtım broşürleri ve bilgilendirme formları dağıtılıyor. Erkeklere ise kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesine yönelik temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verilerek, broşür dağıtılıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL