Gündem

‘Kadın aktivite merkezlerinde önceliğimiz hijyen’

Aksaray Belediyesine bağlı Kadın Aktivite Merkezlerinde bulunan yüzme havuzları ultraviyole ışınları teknolojisi ile dezenfekte ediliyor. Kadınların sosyal hayata aktif katılımını sağlamak için kurulan Kadın Aktivite Merkezlerinde, kadınlara meslek edindirme, spor..

‘Kadın aktivite merkezlerinde önceliğimiz hijyen’
banner

Aksaray Belediyesine bağlı Kadın Aktivite Merkezlerinde bulunan yüzme havuzları ultraviyole ışınları teknolojisi ile dezenfekte ediliyor. Kadınların sosyal hayata aktif katılımını sağlamak için kurulan Kadın Aktivite Merkezlerinde, kadınlara meslek edindirme, spor yapma, sosyo-psikolojik destek ve rehberlik gibi birçok hizmet ücretsiz olarak sunuluyor. Küçük Bölcek-Nakkaş-Hasas, Necmiye Hatun ve Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezlerinde bulunan yüzme havuzlarında kadınlara en güzel şekilde hizmet verilme gayretinde bulunduklarını ifade eden Aksaray Belediyesi ekipleri yüzme havuzunun yanı sıra Kadın Aktivite Merkezleri içerisinde Türk hamamı, saunası, buhar odası ve taş yatakların mevcut olduğunu söyledi.

Aksaray Belediyesine bağlı tüm sosyal tesislerde olduğu gibi Kadın Aktivite Merkezlerinde de hijyenin önemli bir öncelik olduğunu bildiren ekipler merkezlerde bulunan havuzların, Sağlık Bakanlığı tarafından periyodik olarak sürekli kontrollerinin yapıldığını kaydetti. Kadın Aktivite merkezlerinde Türkiye genelinde yeni bir sistem olan Ultraviyole ışınları sistemleri sayesinde sudaki mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak etkisiz hale gelmeleri sağlanıyor. Bu şekilde ortalama yüzde 99.9 oranında dezenfeksiyon verimi elde ediliyor. Yıl boyunca binlerce kadının uğrak noktası olan Kadın Aktivite Merkezlerinde yüzme seansları her merkez için farklılık gösteriyor. Yüzme bilen kadınlar serbest seanslara, seans saatinden 20 dakika öncesinden gelmeleri gerekiyor. Yüzme bilmeyen kadınlar içinde kıdemli yüzme antrenörleri eşliğinde her ay sürekli yeni kayıt alınarak yüzme eğitimi veriliyor. Kadın Aktivite Merkezinin bu hizmetinden 14 yaşından büyük bütün kadınlar yararlanabiliyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası