Asayiş

Kadın narkotik polisleri ‘UYUMA’ projesini anlattı

Annelere UYUMA uygulamasının kullanımı hakkında bilgiler verilirken, özellikle çocuğu okuyan annelere okulda, ev ortamında ve dışarıda nasıl duyarlı olmaları gerektiği hakkında bilgi verildi Aksaray’da ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi..

Kadın narkotik polisleri  ‘UYUMA’ projesini anlattı
banner

Annelere UYUMA uygulamasının kullanımı hakkında bilgiler verilirken, özellikle çocuğu okuyan annelere okulda, ev ortamında ve dışarıda nasıl duyarlı olmaları gerektiği hakkında bilgi verildi

Aksaray’da ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi çerçevesinde annelere ulaşan kadın polisler, UYUMA uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafından huzurlu ve güvenli toplum bilinci oluşturmak amacıyla çeşitli uygulama ve denetimler aralıksız sürdürülürken, Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen, “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucuyla mücadele amaçlı uygulamaya alınan UYUMA uygulaması anlatıldı.

Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Büro Amirliği tarafından hazırlanan Narko-Rehberin broşür ve bilgi notları narkotik polisi kadın memurlar tarafından Kültürpark’taki vatandaşlara anlatıldı.  Masa masa gezen ekipler annelere çocuklarının uyuşturucu maddeden uzak kalmalarını sağlamaları ve çevrelerindeki tehlikelerle mücadele ederken ne yapmaları gerektiği anlatıldı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL