Gündem

Kadınlar Filistin için oturma eylemi yaptı

Aksaray’da kadınlar, İsrail’in saldırıları sonucu yaşamını yitirenler için sessiz bir şekilde oturma eylemi yaptı. İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Kadın Kolları üyeleri, ellerindeki Türkiye ve Filistin bayraklarıyla, İsrail’e tepkilerini dile..

Kadınlar Filistin için oturma eylemi yaptı
banner

Aksaray’da kadınlar, İsrail’in saldırıları sonucu yaşamını yitirenler için sessiz bir şekilde oturma eylemi yaptı. İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Kadın Kolları üyeleri, ellerindeki Türkiye ve Filistin bayraklarıyla, İsrail’e tepkilerini dile getirmek için Ulu Cami önünde toplandı. Oturma eylemi yapan kadınlar, zulmün durmasını diledi.

Topluluk adına konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Kadın Kolları Başkanı Neslihan Görgülü, “Vicdan sahibi sivil toplum örgütleri kadın temsilcileri ve anneler olarak İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü katliama dur demek için buradayız” dedi.

İsrail’in Filistin’de defalarca katliam gerçekleştirdiğini ifade eden Görgülü: “İki milyondan fazla insanın yaşadığı Gazze’ye 17 yıldır abluka uygulanıyor. Bölge adeta bir toplama kampına çevrildi. Gazze’ye yönelik yıllardır süren bombalı saldırılarda sahilde piknik yapan aileleri, sokakta oyun oynayan çocukları, hastanelerde tedavi bekleyen hastaları, ibadethaneleri, insanın en güvenli sığınağı olan evlerinde aileleri, en çok da kadın ve çocukları hedef aldı. İsrail’in uyguladığı soykırımı durdurması için harekete geçmeye ve işgalci İsrail’e yaptırım uygulamaya davet ediyoruz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası