banner
Siyaset

‘Kadınlarımızı yeni dönemde desteklemeye devam edeceğiz’

Çarşamba günleri kurulan pazarda kadınlar, kendileri için özel olarak oluşturulan stantlarda satışlarını yapıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hanımeli Pazarı Cumartesi Semt Pazarı içerisinde sabahın erken saatlerinde kurularak günün ilerleyen saatlerine..

‘Kadınlarımızı yeni dönemde desteklemeye devam edeceğiz’
banner

Çarşamba günleri kurulan pazarda kadınlar, kendileri için özel olarak oluşturulan stantlarda satışlarını yapıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Hanımeli Pazarı Cumartesi Semt Pazarı içerisinde sabahın erken saatlerinde kurularak günün ilerleyen saatlerine kadar satış yapılıyor.

DİNÇER, HANIMELİ PAZARINDA ALIŞVERİŞ YAPAN ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür ile birlikte kadınların aile ekonomisine katkıda bulunmaları için Aksaray Belediyesi tarafından kurulan Hanımeli Pazarını ziyaret etti.

Kendilerine ayrılan stantlarda satış yapan kadınları ziyaret eden Başkan Dinçer’e teşekkür eden kadınlar el emeği göz nuru ürünlerinin değerlendirilmesi için imkân tanınmasını takdir ile karşıladıklarını söylediler.

Hanımeli Pazarında satış yapan kadınlarla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni dönemde de kadınlara yönelik girişimcilik projelerinin artırılacağını söyledi. Başkan Dinçer, Hanımeli Pazarında kadınların ürettiği yöresel ürünleri alarak alışveriş yapmak için pazar alanına gelen vatandaşlara ikram etti.

Görev süreci boyunca kadınlara yönelik uygulamaya alınan projeleri değerlendiren Başkan Dinçer  “Biz kadınlarımızın her alanda aktif rol alması için birçok proje gerçekleştiriyoruz. Hanımeli pazarı da bu projelerden birdir. Şehrimizin çalışkan kadınları bu pazarda birbirinden farklı ürünler ortaya çıkartıyorlar. Bizlerde onları destekliyoruz. Vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları ürünleri buradan alırsa, Pazar alanını ziyaret ederse maddi ve manevi olarak destek sağlayabilirler. Bizler görev sürecimiz boyunca olduğu gibi yeni dönemde de kadınlarımızın girişimcilik alanında yapacakları çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası