Gündem

‘Kamu Denetçiliği Kurumu bir hakkaniyet kurumudur’

Kamu Denetçisi Şeref Malkoç, Aksaray Barosu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası avukatların katılımıyla Kamu Denetçiliği Kurumu ve Çocuk Hakları konulu seminer gerçekleştirildi.Kamu Başdenetçisi Şeref malkoç ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;..

‘Kamu Denetçiliği Kurumu bir hakkaniyet kurumudur’
banner

Kamu Denetçisi Şeref Malkoç, Aksaray Barosu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası avukatların katılımıyla Kamu Denetçiliği Kurumu ve Çocuk Hakları konulu seminer gerçekleştirildi.Kamu Başdenetçisi Şeref malkoç ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Kamu Denetçiliği Kurumu olarak Aksaray programımız çerçevesinde valimizden, belediye başkanımızdan ilin sorunları ile ilgili geniş malumat aldık. İdare Başkanımızı, Adalet Komisyonu Başkanımızı dinledik ve ardından 60’a yakın sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptık. Kamu Denetçiliği Kurumu olarak gittiğimiz bütün illerde Baro Başkanları ile de program yapıyoruz. Kamu Denetçiliği Kurumu bir hakkaniyet kurumu Türkiye ‘de insan haklarının yerleşmesi, kökleşmesi, gelişmesi için çaba gösteren bir kurumdur. İdarenin eylem ve işlemleriyle tutum ve davranışlarını hukuka, insan haklarına ve hakkaniyete uygun değerlendiren anayasal bir kurumdur” dedi.

Baro Başkanı Ferit Köse; “Hepimizin malum olduğu üzere Kamu Denetçiliği Kurumu  ülkemizde yeni bir kurum olarak vatandaşların idare ile olan problemlerinin hızlı bir şekilde çözülmesine hizmet etmektedir. Kamu Denetçiliği Kurumu devlet kurumları arasında dostane çözüm üreten, arabulucu rolünde olan bir kurumdur. İdarenin daha etkin ve hesap verilebilir bir şekilde sorunların kolay ve hızlı çözüme ulaştırılmasında Kamu Denetçiliğinin etkisi göz ardı edilemez. Adaletin önemli bir parçasıda savunma görevinde bulunan biz avukatlar ve meslek örgütlerimiz barolardır. Aksaray Barosu olarak Kamu Denetçiliği Kurumu’nun, Şeyh Edabali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” sözünden hareketle milletimizi devletimizle, idaremizle kucaklaştırması açısından önemli bir işlevi olduğuna inanıyoruz. Kurumunun gelişmesi, tanınması için barolar olarak elimizden geleni yapacağımızı buradan ifade etmek istiyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası