banner
Esnaf

Kar uyarısı kömürcüleri hareketlendirdi

Aksaray’da soğuk havaların etkisin artırması ve meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında kömür satışları hızlandı. Aksaray’da 30 yıldır kömür satışı yaptığını ifade eden Ramazan Atuğ, kömür satışları ve fiyatlarla ilgili..

Kar uyarısı kömürcüleri hareketlendirdi
banner

Aksaray’da soğuk havaların etkisin artırması ve meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı sonrasında kömür satışları hızlandı.

Aksaray’da 30 yıldır kömür satışı yaptığını ifade eden Ramazan Atuğ, kömür satışları ve fiyatlarla ilgili bilgiler aktardı. Atuğ, “Soğuk havlalar nedeniyle kömür satışlarında tempo yükseldi. Şehir genelinde kuru ayaz hâkim. Meteorolojinin önümüzdeki günlerde kar yağışı gelecek demesi sonrası, kömüre talep arttı. Yeni yılda kömür fiyatlarında ciddi bir artış olmadı. Şu anda yerli tunç bilek kömürün ton fiyatı 5 ile 5 bin 800 lira arasında. Fiyat farkı ise kalitesine göre değişiyor. Müşterilerimiz kömür alırken kaliteye dikkat etsinler. Trakya ve Amasya kömürlerinin kalitesi düşük. Bu kömürler yanmıyor. Birde is yapıyor ve Allah göstermesin soba zehirlenmelerine bile neden olabilir. Bunun için kömür alacaklara yerli tunç bilek kömürü almalarını tavsiye ederim.” dedi.

İthal kömür konusuna da değinen Atuğ, “İthal kömür olarak şuanda piyasada Güney Afrika ile Rusya’nın kömürleri var. Güney Afrika kömürü 6 bin 800 lira, Rusya ise 6 bin 900 lira. Aksaray halkının tercihi yüzde 85 oranında yerli kömür oluyor. İthal kömür yakmak artık lüks oldu. Birde vatandaşlarımız paramızın ülkemizde kalmasını istediği için yerli kömürü tercih ediyor” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası