Gündem

Kaşlı, ‘Muhtar demek mahallenin hadimi demektir’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Muhtarların mahallesinin onuru, demokrasinin namusu, idari sistemin ana damarı olduğunu söyleyen Kaşlı, “19 Ekim..

Kaşlı, ‘Muhtar demek mahallenin hadimi demektir’
banner

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Muhtarların mahallesinin onuru, demokrasinin namusu, idari sistemin ana damarı olduğunu söyleyen Kaşlı, “19 Ekim Günü, 2015 yılında Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir. Bugün, muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin tüm yönleriyle gündeme getirilip, ihtiyaçları ve karşılaştıkları meselelerin konuşulduğu ve çözüm arandığı gündür. Muhtarlarımız seçim yoluyla, sandıktan çıkarak, vatandaşlarımızın takdir ve tercihiyle görevlerini ifa ve idame etmektedir. Muhtarlar vatandaşların sıkıntı ve ihtiyaç durumunda ilk müracaat ettiği önemli bir yerel yönetim birimdir. Köy ve mahallelerde muhtarlıklarımız varsa demokrasimiz diridir. Muhtar demek mahallesinin hadimi demektir. Muhtar demek köylerimizdeki mahallelerimizdeki devlet, dirayet ve cesaret demektir. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde görev yapan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası