banner
Gündem

‘Katı Atık Tesisimiz yeni nesil çevre projeleri için ilham kaynağı’

KATI ATIK DEĞERLENDİRME VE BERTARAF TESİSİ, ASÜ ÇEVRE KORUMA VE KONTROLÜ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN UYGULAMALI EĞİTİM ALANI OLDU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehre kazandırılan Katı Atık..

‘Katı Atık Tesisimiz yeni nesil çevre projeleri için ilham kaynağı’
banner

KATI ATIK DEĞERLENDİRME VE BERTARAF TESİSİ, ASÜ ÇEVRE KORUMA VE KONTROLÜ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN UYGULAMALI EĞİTİM ALANI OLDU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehre kazandırılan Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi, Aksaray Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Çevre Koruma ve Kontrolü öğrencileri ve öğretim üyeleri için uygulamalı eğitim alanı oldu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehre kazandırdığı en önemli tesisler arasında yer alan Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nde günlük 300 ton evsel atık düzenli bir şekilde depolanarak işleme alınıyor. Ayrıca tesis içerisinde montajına başlanılan ön ayrıştırma tesisi ile verimliliğin artırılması hedefleniyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in sürdürülebilir atık yönetimiyle projelendirdiği Armutlu Köyü yakınlarında devreye alınan Entegre Katı Atık Depolama Tesisi’nde atıklar çevreye zarar vermeden bertaraf edilerek enerjiye dönüştürülüyor. Modern teknoloji ile kurulan tesis özellikle üniversite öğrencileri ve akademisyenler içinde araştırma merkezi gibi kullanılıyor.

Çevresel atıklar konusunda araştırmalar yapan 20 öğrenci ve akademisyen Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nde yaptıkları uygulamaları eğitimin ardından tesisi incelediler. Tesis yetkililerinin rehberliğinde tesis içerisinde bulunan lot alanları, mekanik ayrıştırma tesisi, organik maddeden gübre elde edilen kompost tesisi ve çöp gazından elektrik üretim santrali incelediler.  Çağın şartlarına ve gerekliliklerine uygun olarak planlanan tesisin ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra yeni teknolojiler ve üretim merkezleri için ilham kaynağı olacağını söyleyen üniversite öğrencileri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e bu yenilikçi projeden dolayı teşekkür ettiler. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası