Özel

Kayan, üniversite arkadaşlarıyla Aksaray’da buluştu

Kayan; “Aksaray’ın insanlık tarihine ışık tutan birçok medeniyeti ve bu medeniyetlerden kalan yapıları içerisinde barındırdığını söylediler. Tarihi ve kültürel yapıların yanı sıra Aksaray halkının nefes aldığı Kültürpark’ı da çok beğendiler”..

Kayan, üniversite arkadaşlarıyla Aksaray’da buluştu
banner

Kayan; “Aksaray’ın insanlık tarihine ışık tutan birçok medeniyeti ve bu medeniyetlerden kalan yapıları içerisinde barındırdığını söylediler. Tarihi ve kültürel yapıların yanı sıra Aksaray halkının nefes aldığı Kültürpark’ı da çok beğendiler”

VAN 100. YIL ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ 1995 MEZUNLARI AKSARAY’DA BİR ARAYA GELDİ

Van 100. Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin 1995 yılı mezunları Aksaray’da bir araya gelerek hasret giderdi. Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Aksaray’a gelen üniversite arkadaşları Aksaray’ın tarihi, kültürel ve manevi yerlerini gezdi.

Üniversite arkadaşlarıyla her yıl bir ilde toplandıklarını söyleyen Kayan, dayanışma ve kaynaşma adı altında yaptıkları toplantının 6’ncısını Aksaray’da gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kayan; “1995 yılında 100. Yıl Üniversitesi’nden mezun olduk ve arkadaşlarımızla aramızdaki bağ hiç kopmadı. Mezun olalı 27 yıl oldu ama biz sürekli iletişim halinde olduk. 6 yıldır da farklı illerde toplanıyoruz. Bu toplantılarımız, öğrencilik dönemindeki bağlarımızın, hatıralarımızın kuvvetli olduğunu yansıtmaktadır” dedi.

‘AKSARAY’IN HER KÖŞESİNİ

 GEZDİK VE TANITTIK’

Etkinliğin Aksaray’ın tanıtımı adına da önemli bir program olduğunu ifade eden Kayan; “Üniversite arkadaşlarımızla her yıl bir ilde toplanarak eski günleri yad ediyoruz. Aksaray’da 60 kişi bir araya gelerek Aksaray’ın her köşesini gezdik. Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Narlıgöl, Güzelyurt, Hasandağı, Sultanhanı, Ağzıkarahan, Somuncu Baba, Kültürpark gibi Aksaray’ın tanıtımında önemli yere sahip alanları arkadaşlarımızla ziyaret ettik. Arkadaşlarımız aileleriyle birlikte Aksaray’a geldiler ve ilk kez buraları gezme imkânı elde ettiler. Aksaray’ın tanıtımı adına önemli ve dolu dolu bir etkinlik oldu” diye konuştu.

GEZİNİN SON DURAĞI

KÜLTÜRPARK OLDU

Kayan, Aksaray gezisinin 4 gün sürdüğünü ve son olarak değerlendirme toplantısını Kültürpark Gölbaşı Kafede yaptıklarını söyledi. Kayan, Aksaray programıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Üniversite arkadaşlarım Aksaray’ı çok beğendiler. Özellikle tarihi ve kültürel yapılara hayran kaldılar. Medeniyetler şehri Aksaray’ın insanlık tarihine ışık tutan birçok medeniyeti ve bu medeniyetlerden kalan yapıları içerisinde barındırdığını söylediler. Tarihi ve kültürel yapıların yanı sıra Aksaray halkının nefes aldığı Kültürpark’ı da çok beğendiler. Parkın Aksaray adına sosyal yaşama önemli katkılar sunan ve yeşil yapısıyla nefes alanı açan önemli bir mekan olduğunu belirttiler. Ihlaramız, Selimemiz, Güzelyurdumuz, Sultanhanımız, Hasandağımız, Narlıgölümüz, kazı ve ören yerlerimiz. Somuncu Babamız, Yunus Emremiz. Tarihi değerlerimiz, kültürel miraslarımız, manevi şahsiyetlerimizle Aksaray’ın Türkiye’nin farklı illerinden gelen üniversite arkadaşlarımıza tanıtımını yaptık. Başta Valimiz Hamza Aydoğdu olmak üzere Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekibine ve diğer bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her birimiz Aksaray’ın tanıtımı noktasında farklı çalışmalar yapıyoruz. Bu tür etkinliklerde bu kapsamda değerlendirilebilir. Üniversite arkadaşlarıyla bağları kopmayan herkes onları Aksaray’a davet ederek Aksaray’ın bu değerlerini gösterebilir.” Foto-Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası