Gündem

Kedi evleri tam not aldı

BAŞKAN DİNÇER; “CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR” Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi sokak kedilerinin daha sağlıklı ve rahat ortamda yaşamlarını sürdürmesi..

Kedi evleri tam not aldı
banner

BAŞKAN DİNÇER; “CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi sokak kedilerinin daha sağlıklı ve rahat ortamda yaşamlarını sürdürmesi amacıyla parklara kedi evleri yerleştirdi.

Aksaray Belediyesi tarafından ilk etapta Kültürpark yerleşkesi içerisine yerleştirilen kedi evleri daha sonra şehir genelindeki diğer parklara da konularak yaygınlaştırılacak. Aksaray Belediyesinin kendi atölyelerinde hazırladığı kedi evleri ahşap olması nedeniyle mikrop ve bakteri üretmeme özelliğinin yanı sıra, kışın soğuktan yazın ise aşırı sıcaklarda can dostlarımızın korunma alanı oluyor.

‘BARINMA SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETME GAYRETİNDEYİZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Sokak hayvanlarının beslenmelerinden tedavilerine kadar, üzerimize düşen birçok vazife var. Sokak hayvanlarımızın için birçok konuda öz verili bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Son olarak hazırladığımız aynı anda birçok kedinin barınabileceği kedi evleriyle sokak kedilerimizin sıkışan şehir hayatında barınma sorunlarına çözüm üretme gayretindeyiz. Belediye olarak sosyal sorumluluk anlayışıyla hayvanları korumak ve onların yaşama hakkı konusunda toplumsal hassasiyet oluşturmak için yenilikçi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Aksaray Belediyesinin sokak hayvanlarına ilişkin yapılan bu duyarlı çalışma hayvan severler tarafından takdir ile karşılandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası