Gündem

Kentsel dönüşüm için kazma vuruldu

Hamidiye Kentsel Dönüşüm projesinde ilk adım resmen atıldı. İhalesi tamamlanan ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılan proje için kentsel dönüşüm alanında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; kepçeyle..

Kentsel dönüşüm için kazma vuruldu
banner

Hamidiye Kentsel Dönüşüm projesinde ilk adım resmen atıldı. İhalesi tamamlanan ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılan proje için kentsel dönüşüm alanında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; kepçeyle ilk kazmayı vurdu.  Dinçer,  Aksaray’ın projenin 500 gün içinde biteceğini ve hak sahiplerine teslim edileceğini belirterek; “Şehir merkezimizde değişim ve dönüşümü bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz. Aksaray tarihinde bir dönüm noktası olacak çalışmanın startınıverdik. Göreve geldikten sonra mahallemizin dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalara başlamıştık. 2 yıldır süren hummalı çalışmalar ve iptal edilen ihaleler neticesinde Allah’a hamd olsun bugün ilk kazımızı başlatıyor ve temelimizi açıyoruz” dedi.

Bu bölgenin acil dönüşmesi gereken alanlardan olduğuna dikkat çeken Dinçer; “Aksaray’ımızın merkezinde yer alan Hamidiye Mahallemiz kentsel dönüşüm yapılması noktasında çok aciliyet gerektiren mahallerden biriydi.  Özelliklede kentsel dönüşüm içerisinde binalar risk teşkil ediyordu. Şehir merkezinde bu yapılar hepimizi etkiliyordu. Göreve gelir gelmez yaptığımız ilk işlerden biri kentsel dönüşüm projesi oldu. Yaklaşık 2,5 yıl önce ilk adımını attığımız kentsel dönüşüm projemiz 3 kez ihaleye çıktı. Şimdi ise ihaleyi alan yüklenici firma ve müteahhidimiz bugün çalışmalara başladı. Hızlı bir şekilde çalışmaları sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

PROJE SELÇUKLU MOTİFLERİ İLE BEZENECEK

Şehir merkezinin, dönüşüm projesiyle yeni bir çehreye kavuşacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer “Projemizde 574 adet bağımsız birim var. Konut, ofis ve işyerleri olacak. Aksaray’ımızda modern mimari şeklinde inşa edeceğimiz yeni yapılardan, Aksaray’ın kültür dünyasından Selçuklu motifleri ile bezenmiş bir projeden bahsediyoruz.  Bu proje tamamlandığında şehir merkezimiz nefes alacak. Çevre düzenlemesi ile beraber şehir merkezi modern bir yapıya kavuşmuş olacak. Bu proje içerisine 2 tane cadde açıyoruz. İlk caddemiz İş Bankasının yer aldığı Turizm Caddesine bağlanacak, 25 metre genişliğinde bir cadde olacak. Yine Kalealtı Caddemizi genişletiyoruz, bu caddemizdeki yol 20 metre genişliğinde olacak. Bu vesile ile Aksaray’ımızın merkezinde trafiği de rahatlatmış olacağız. Yine projemizin içerisinde yer alan 650 araçlık otopark bu bölge ile birlikte aracını park etmek isteyenlere hizmet edecek. Aksaray’ımıza bu projemiz hayırlı uğurlu olsun. Proje süremiz 500 gün ama müteahhidimiz inşallah daha kısa sürede bitirecek. Tabi bu süre zarfında hak sahiplerine kira yardımı ödenmeye devam edilecek. Biz bu projemizin hayata geçmesinde bizlere desteği olan belediye meclis üyelerimize, il başkanımız, milletvekillerimiz, TOKİ başkanı ve yetkililerine, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Aslında Aksaray’da bir değişim, bir dönüşüm başladı diyebiliriz. Bu projemiz ilk olması hasebiyle önem arz etmektedir. Vatandaşlarımıza kentsel dönüşümün yapılabileceğini de göstermiş olduk. Biz bu süreçte; Aksaray’ımızda bu ve benzeri projeleri artırarak gelecek yıllara, gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmış olacağız” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası