Gündem

‘Kentsel Dönüşüm’ projesi Kalealtı Caddesi’ne uzandı

Aksaray Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde başlatılan ‘Kentsel Dönüşüm’ projesinde yıkım işlemleri Kalealtı Caddesi’ne kadar uzandı. Proje kapsamında şu ana kadar toplam 48 yapının yıkımı gerçekleştirildi. Ekipler vatandaşları görüntü ve gürültü..

‘Kentsel Dönüşüm’ projesi Kalealtı Caddesi’ne uzandı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde başlatılan ‘Kentsel Dönüşüm’ projesinde yıkım işlemleri Kalealtı Caddesi’ne kadar uzandı. Proje kapsamında şu ana kadar toplam 48 yapının yıkımı gerçekleştirildi. Ekipler vatandaşları görüntü ve gürültü kirliliğine maruz bırakmamak adına yıkım işlemlerinden sonra enkazların anında alandan temizlendiğini söyledi.

Hamidiye Mahallesi’nde çarpık ve plansız yapıların olması sebebiyle bir takım sıkıntıların yaşandığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Kentsel Dönüşüm projesiyle planlı hale gelecek olan mahalleye ileriye dönük 25 metrelik yeni bulvar yapılmasının yanı sıra Kalealtı Caddesi de şehrin büyüme hızı göz önünde bulundurularak düzenleme yapılacak.  Otopark sorunu ve trafik yoğunluğu gibi nedenler göz önünde bulundurularak Kalealtı Caddesi 10 metreye kadar genişletilecek” dedi.

Dinçer, projenin hiçbir aksaklık yaşanmadan devam ettiğini vurgulayarak, “Şehrimiz hızla büyüyor,  büyüme hızına bağlı olarak bizlerde şehrimizi dönüştürüyoruz. Şehrimize yakışmayan caddeleri, sokakları ve yapıları ortadan kaldırıyoruz. Yeni modern ve kullanışlı caddeler, sokaklar ve yapılar inşa ediyoruz. Kentsel dönüşüm projemiz kapsamında Kalealtı Caddemizi genişleteceğiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL