banner
Gündem

Kentsel Dönüşüm projesinde bloklar şekilleniyor

Şehir merkezinin çehresini değiştirecek olan Hamidiye Mahallesi Kentsel dönüşüm projesinde bloklar şekilleniyor. Kentsel Dönüşüm projesinin temel atma törenine katılan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bu projeyi Türkiye’de..

Kentsel Dönüşüm projesinde bloklar şekilleniyor
banner

Şehir merkezinin çehresini değiştirecek olan Hamidiye Mahallesi Kentsel dönüşüm projesinde bloklar şekilleniyor.

Kentsel Dönüşüm projesinin temel atma törenine katılan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bu projeyi Türkiye’de hak sahipleri ile en kısa sürede mutabık kalınan kentsel dönüşüm projesi olarak değerlendirmişti. Temel atma töreninin ardından inşaat çalışmaları da aralıksız devam eden kentsel dönüşüm alanında yapılar yükseldi.

Hamidiye Mahallesi Kentsel dönüşüm projesinin hiçbir aksaklık yaşanmadan devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer projenin ilerleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Dinçer, “Hamidiye Mahallesinde başlattığımız kentsel dönüşüm hareketimiz çok şükür planlandığı gibi devam ediyor. Kullanım ömrünü tamamlamış yapıların bulunduğu, altyapı eksikliklerini gidermekte zorlandığımız, sosyal donatı alanı yapamadığımız ve otopark sorunu yaşanan mahallemize yeni bir merkez inşa ediyoruz. Aksaray tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesi olması hasebiyle bizim için zorlu olan bir süreci biz vatandaşlarımızın bize güveni ve desteği ile kolaylaştırdık. Vatandaşlarımız bize güvendi. Biz de belediye olarak var gücümüzle vatandaşlarımız için durmadan çalışarak yeni yuvalarına, iş yerlerine kavuşmalarını sağlamak maksadıyla çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız artık eskimiş, yıpranmış ve en önemlisi çürük binalarının yerine daha sağlıklı, modern ve olmazsa olmaz şart olan depreme dayanıklı yapılara kavuşacak. Proje dâhilinde yapılacak olan yeni 25 metrelik bulvarı ile parkları bahçeleri ve sosyal donatı alanları ve modern konutlar ve iş yerleri ile burası şehrimizin en gözde mahalleleri arasında yer alacak. İnşaat sürecimizde hiçbir aksaklık yaşamadan projemizi buraya kadar getirdik. İnşallah hiçbir aksaklık yaşamadan planladığımız şekilde projemizi tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız” diye konuştu.

PROJE YAPILAN ÇALIŞMALARLA YÜZDE 35 ORANINDA TAMAMLANDI

Kentsel dönüşüm rezerv alanı olarak belirlenen 22 bin 500 metrekarelik alanda eş zamanlı olarak çalışmalar yürütülüyor. Kentsel dönüşüm alanı içerisine 2 farklı cadde açılıyor. İlk cadde Turizm Caddesine bağlanacak, 25 metre genişliğinde bir cadde olacak. Yine Kalealtı Caddemizi genişletiyoruz, bu caddemizdeki yol 20 metre genişliğinde olacak. Bu vesile ile Aksaray’ın merkezinde trafik de rahatlatılmış olunacak. Yine proje içerisinde yer alan 650 araçlık otopark bu bölge ile birlikte aracını park etmek isteyenlere hizmet edecek. Kentsel dönüş projesi olarak nitelendirilen proje yapılan çalışmalarla yüzde 35 oranında tamamlandı. (Haber Bülteni) 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası