Gündem

Kentte bisiklet kültürü yaygınlaşıyor

AKILLI BİSİKLET YOLLARI VE İSTASYONLARI (AKBİS) UYGULAMASI 2022 YILINDA 50 BİN 371 KEZ KULLANILDI Aksaray’da ‘Akıllı Bisiklet Yolları ve İstasyonları’ projesi 2022 yılında yoğun rağbet gören uygulamalar arasında yer aldı…

Kentte bisiklet kültürü yaygınlaşıyor
banner

AKILLI BİSİKLET YOLLARI VE İSTASYONLARI (AKBİS) UYGULAMASI 2022 YILINDA 50 BİN 371 KEZ KULLANILDI

Aksaray’daAkıllı Bisiklet Yolları ve İstasyonları’ projesi 2022 yılında yoğun rağbet gören uygulamalar arasında yer aldı.

Şehir genelinde bisiklet kültürünü yaygınlaştırma, sağlıklı yaşama ve çevre bilincine destek olmak amacıyla hayata geçirilen ‘Akıllı Bisiklet Yolları ve İstasyonları’ uygulaması yoğun şekilde kullanılıyor.

Ulaşımı kolaylaştıran bu uygulama kapsamında yoğun olarak kullanılan 11 ana arterlerde istasyonlar oluşturuldu. Bu istasyonlara yerleştirilen 120 adet bisikleti kullanmak için 17 bin 253 üye kayıt yaptırdı.

HER YAŞ GRUBUNDAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Aksaray Belediyesinin ‘Akıllı Bisiklet Sistemi’ni (AKBİS) hayata geçirmesi ile Aksaray’da bisiklet kullanım

oranı önemli derecede arttı.  Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bisiklet festivalini geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Bisiklet kullanımına teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliklerden ve projelerden olumlu dönütler aldıklarını belirten Dinçer, “Hayata geçirdiğimiz ‘Akıllı Bisiklet’ uygulaması projemiz ile şehrimizde 30 kilometrelik bisiklet yol ağı bulunuyor. Ayrıca her istasyona arızalanan bisikletler için tamir kiti yerleştirdik. Geçtiğimiz ağustos ayının son haftasından bu yana uygulamaya konulan ‘Akıllı Bisiklet Sistemi’ her yaş grubu bireyden yoğun ilgi görüyor. ‘Bisiklet İstasyon Merkezi’ verilerine göre Akıllı Bisiklet uygulamasını 2022 yılında 50 bin 371 kez kullanıldığını tespit ettik.  Gün içerisinde istasyonlarımızda bekleyen bisiklet sayısı az oluyor. Bu bize gösteriyor ki projemiz sevilerek kullanılıyor. İlerleyen süreçlerde ihtiyaca bağlı olarak projemizin kapsamını genişleteceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası