Gündem

Kırgız heyetinden Aksaray ziyareti

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a gelen Kırgız Cumhuriyeti Işık Göl ili Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev ve beraberinde Kırgız iş adamlarından oluşan heyeti şehirde ağırladı. Camayev, Belediye yetkilileri ve..

Kırgız heyetinden Aksaray ziyareti
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’a gelen Kırgız Cumhuriyeti Işık Göl ili Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev ve beraberinde Kırgız iş adamlarından oluşan heyeti şehirde ağırladı.

Camayev, Belediye yetkilileri ve beraberinde Kırgız iş adamlarından oluşan heyet; Belediye hizmetlerinin sunumunda, çevre ve şehircilik uygulamalarında, belediyenin altyapı, üstyapı, sosyal, kültürel yatırımları ve projelerin planlanma, uygulama aşamalarını görmek ve iki ülke arasında ticari, kültürel ve sosyal ilişkilerin güçlendirilmesini sağlamak için Aksaray’a geldi.

Kırgız Cumhuriyetinden gelen misafir heyeti Belediye Başkanlık makamında ağırlayan Dinçer, “Kırgız dostlarımızı şehrimizde görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesi’nin akıllı şehirler uygulamasından bahseden Başkan Dinçer, “Şehrimizde mevcut kaynakları verimli kullanarak, halkımıza en iyi hizmeti sunmak istiyoruz. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla şehrimize değer katan projeler hayata geçiriyoruz. Siz Kırgızlı kardeşlerimizde belediyecilik ve şehircilik uygulamalarıyla sosyal, ticari, kültürel ilişkilerimizi güçlendirmek için her türlü işbirliğine hazırız” mesajı verdi.

Başkan Dinçer, Kırgız heyetini belediye hizmet alanlarına davet etti.Camayev ve beraberindeki iş adamlarından oluşan heyet; Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi, Toplama Ayırma Tesisi, Entegre Katı Atık ve Depolama Tesisi, Necmiye Hatun Kadın Aktive Merkezi, Nuri Yazıcı Kitap Konağı, Azmi Milli Müzesi, Zinciriye Medresesi ve şehrin tarihi turistlik mekanlarını ziyaret etti.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL