banner
Esnaf

Kış lastiği taktırmak için kar yağmasını beklemeyin

Mevsim normallerinin altında seyreden hava şartlarından dolayı kışlık lastiklere talebin düştüğünü dile getiren lastik ustası Fatih Yanık, sürücülerin kış lastiğini taktırmak için kar yağmasını beklememelerini dile getirdi. Yanık, “Kar yağmamasından..

Kış lastiği taktırmak için kar yağmasını beklemeyin
banner

Mevsim normallerinin altında seyreden hava şartlarından dolayı kışlık lastiklere talebin düştüğünü dile getiren lastik ustası Fatih Yanık, sürücülerin kış lastiğini taktırmak için kar yağmasını beklememelerini dile getirdi.

Yanık, “Kar yağmamasından dolayı sıfır lastiklerde bir talep düşüşü oldu. Vatandaşlar araçlarına 2. el lastik takıyorlar. Ticari araçlar mecburiyetten alıyorlar fakat vatandaşlar şahsi otomobillerine kar yağışı olmadığından dolayı kış lastiği almıyor. Oysaki kış lastiği takmak sadece karlı zeminlerde değil, soğuk hava koşullarında da önemli avantajlar sağlar. Kış lastikleri daha yumuşak bir kauçuk karışma sahip olduğu için daha iyi performans gösterir. Ayrıca özel diş desenleri sayesinde karlı, buzlu veya ıslak yollarda daha iyi yol tutuşu sağlar. Erken kış lastiği taktırmak her türlü hava değişikliğine hazırlıklı olmak demektir. Erken önlem almak, sürücülerin karlı yollara daha hazır ve güvenli bir şekilde çıkmasını sağlar” dedi.

LASTİKLERİN RAF ÖMRÜ 15 YIL

Sıfır lastiklerin fiyatının son zamanlarda ciddi artış gösterdiğini ve bunun da sürücüleri 2. el lastiklere yönelttiğini belirten Yanık, “İkinci el lastik soran müşteriler çok fazla, ikinci el lastiklerin belirli kriterleri karşıladığı taktirde müşterilerin kullanmasında sorun olmaz. Bu kriterler şöyle, tarihi, yıpranma payı ve güvenilir bir lastikçiden alınırsa müşterilerin kullanmasında bir sorun yaratmaz. Bir lastiğin raf ömrü ortalama 15 yıl, fakat aracın üzerindeyken fazla güneş ışığına maruz kalırsa 5 yıla kadar kullanılabilir. Yapılan araştırmalara göre 10 sene rafta bekleyen bir lastik otomobile takıldığı zaman ilk günkü performansını verdiği görülmüştür” diye konuştu. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası