Özel

Kızılay’dan ‘1923 Ünite Kan’ projesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl dönümü kapsamında Kızılay tarafından hayata geçirilen ‘1923 Ünite Kan’ isimli kan bağış projesi Aksaray’da Timur Sarrafoğlu İlkokulu’nda başlatıldı. Kampanyanın tüm Aksaray genelinde uygulanacağı ve ilçelerde de..

Kızılay’dan ‘1923 Ünite Kan’ projesi
banner

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl dönümü kapsamında Kızılay tarafından hayata geçirilen ‘1923 Ünite Kan’ isimli kan bağış projesi Aksaray’da Timur Sarrafoğlu İlkokulu’nda başlatıldı. Kampanyanın tüm Aksaray genelinde uygulanacağı ve ilçelerde de bu kapsamda stantlar açılacağı belirtildi.

Aksaray Kızılay Başkanı Turhan Akkurt, Cumhuriyetin 100. yılına özel anlamlı bir kampanya düzenlemek istediklerini ifade ederek, “1923 ünite kan temalı bağış kampanyamızı başlattık. Türk Kızılay’ının ülkedeki kan ihtiyacını karşılamak için sürekli sahada yaptığı çalışmalara ek olarak, Kızılay Haftası kapsamında da okullarda gençlere ve çocuklara Kızılay’ı ve faaliyetlerini tanıtarak, vatandaşların kan ihtiyaçlarını karşılamak için bir amacı var. Bizde içinde bulunduğumuz Kızılay Haftası kapsamında bu çalışmaları sahada uygulama ve daha çok kitleye ulaşmak için projeler geliştiriyoruz. Bu yılın özel bir anlam taşıması ise Cumhuriyetimizin 100. yılı olması. Bu temayı da kullanarak etkili bir bağış kampanyası başlatmak istedik” dedi.

KAN BAĞIŞININ YARARLARI

Akkurt, kan bağışının yaşam kurtardığını ve bu duyarlılığın son derece önemli olduğunu ifade etti. Kan vermenin vücut sağlığını artıran bir aktivite olduğunu vurgulayan Akkurt, verilen kanın vücutta hemen yeniden üretilmeye başladığını ve bu sürecin insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olduğunu açıkladı.

Aksaray’ın İç Anadolu bölgesinde kan bağışı konusunda Kayseri’den sonra 2. sırada yer aldığını belirten Akkurt, bu duyarlılığı sürdüren vatandaşlara teşekkür etti ve kan bağışının hayat kurtarmakla kalmayıp, aynı zamanda bağışçılara sağlıklı bir yaşam sunma fırsatı verdiğini vurguladı. Bu tür etkinliklerin toplumun kan bağışı bilincini artırması ve ülkenin kan ihtiyacını karşılamada büyük bir rol oynadığını da belirtti. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası