banner
Gündem

Koçaş, ‘Aksaray ticaret ve sanayi alanlarında çok iyi bir yere geldi’

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş, sanayi ve ticaret anlamında Aksaray’ın ilçeleriyle birlikte büyümeye devam ettiğini söyledi. 2018 yılında 3 bin 500 üye ile bıraktığı odayı, 2022..

Koçaş, ‘Aksaray ticaret ve sanayi alanlarında çok iyi bir yere geldi’
banner

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş, sanayi ve ticaret anlamında Aksaray’ın ilçeleriyle birlikte büyümeye devam ettiğini söyledi.

2018 yılında 3 bin 500 üye ile bıraktığı odayı, 2022 yılında 6 bin üye sayısı ile tekrar devraldığını ve üye sayısındaki artışın Aksaray’ın büyümesine verilecek en güzel örnek olduğunu ifade eden Koçaş, “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Aksaray’daki iş ve ticaret hacminin daha da büyümesi için çalışmalarımız sürüyor”dedi.

Koçaş, “Şehrimizde mevcut seçim beyannamemizde vermiş olduğumuz projelerin yapımı için çalışmalarımız sürüyor. Büyüyen ve gelişen bir Aksaray’ımız var. Görevi 2018 yılında bıraktığımda ki Aksaray ile şimdiki Aksaray arasında çok ciddi bir fark var. Çok ciddi gelişme ve büyüme olmuş. Biz 2018 yılında girdiğimiz seçimlerde iller ilçeleri ile büyür, sloganı ile yola çıkmıştık. İlçelerimizde organize sanayi kurulması ile ilgili çalışmalarımız vardı. Bizden sonrası arkadaşlarımız valimizin önderliğinde bu çalışmaların devamını getirdi. Eskil, Sultanhanı ve Ortaköy bölgesine OSB’ler kuruldu. Bunların parsel çalışmaları da bitti. Depremden sonra ciddi derecede yatırımcı gelmeye başladı. Hemen hemen her gün şehir dışından gelen yatırımcılarla görüşüyoruz. Biz bu bayrağı daha ileri noktalara taşımak için çalışacağız” diye konuştu.

‘YATIRIMCILAR GENİŞLEME ALANININ AÇILMASINI BEKLİYOR’

Aksaray sanayisinin hızla büyüdüğünü ve yeni yatırım alanları açılması gerektiğini vurgulayan Koçaş, “3’üncü parsel alanımız tamamen doldu. Orada inşaat çalışmaları da sürüyor. OSB yönetimine seçilmemden dolayı her gün bölgedeyim. Oradaki çalışmaları da yakından takip ediyorum. Alt yapı çalışmaları bitti ve bu yıl itibarıyla üst yapı çalışmalarını da bitirmeyi hedefliyoruz. Yeni açılacak olan 400 hektarlık bir alan var. Yeni alanın acilen açılması gerekiyor. Yeni yatırımcılar geliyor ve elimizde vereceğimiz yer kalmadı. Özellikle Sultanhanı’nda şu anda yer talebi var. Ortaköy hareketlendi. Eskilde aynı şekilde” dedi.

‘SELİME BELDESİNE SOSYAL TESİS YAPIYORUZ’

Turizm alanında biraz zayıf olduklarını ancak yeni dönemde turizmle ilgili çok ciddi çalışmalar planladıklarını söyleyen Koçaş, “Turizm halkası ile ilgili Selime’de bir projemiz var. Selime beldemize sosyal tesis alanı yapacağız. Yine bölgede farklı çalışmalarla turizm konusunda hareketlilik sağlayacağız. Bunun yanında Ortaköy ilçesine bir galericiler sitesi projemiz var. Bunun devamının gelmesini takip ediyoruz. Bütün malzemeleri alındı ve önümüzdeki aylarda temelini Ortaköy Belediyemizle atacağız.

Şehir merkezindeki mobilyacılarımıza, şehir dışında güzel bir site kurmak için Aksaray Belediyesi ile istişare halindeyiz. Bununla ilgili çalışmaların da sonuna geldik.

Adana yolunda mevcutta bir yer üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Proje netleşince paylaşacağız. Bunun yanında toptancılar sitesi esnafları ile görüştük. Uygun yerler bulduğumuzda projelerimizi hayata geçireceğiz.3 bin 500 üye bıraktığım odayı 6 bin üye ile tekrar aldım. Her gün büyüyen bir odamız var” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası