Gündem

‘Konteyner kentin açılışı temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek’

KARDEŞ KENT KAHRAMANMARAŞ İÇİN HAZIRLANAN KONTEYNERLERİN ÜRETİM VE SEVKİYATI TAMAMLANDI Kahramanmaraş’ta ki depremzedelerin barınma ihtiyacını gidermek için Aksaray Belediyesinin girişimleriyle Güney Kore arasında imzalan protokol gereği; hazırlanan konteynerlerin üretimi ve..

‘Konteyner kentin açılışı temmuz  ayı içerisinde gerçekleşecek’
banner

KARDEŞ KENT KAHRAMANMARAŞ İÇİN HAZIRLANAN KONTEYNERLERİN ÜRETİM VE SEVKİYATI TAMAMLANDI

Kahramanmaraş’ta ki depremzedelerin barınma ihtiyacını gidermek için Aksaray Belediyesinin girişimleriyle Güney Kore arasında imzalan protokol gereği; hazırlanan konteynerlerin üretimi ve sevkiyatı tamamlandı.

Hazırlanan 200 adet konteynerin iç teşrifat ihtiyaçlarından televizyon, buz dolabı, klima ve şofben gibi tüm ihtiyaçlar Aksaray Belediyesinin girişimleriyle karşılanacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şöyle konuştu: “Bilindiği üzere asrın felaketinin yaşandığı depremin merkez üslerinden olan Kahramanmaraş’ta, depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını karşılamak için girişimlerimiz sonucu Güney Kore heyetiyle bir protokol imzalamıştık. Rabbime şükürler olsun ki konteynerlerin üretimi ve sevkiyatı tamamlandı. Kısmet olursa temmuz ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Depremzede vatandaşlarımıza hayırlı olsun Allah’ım bu tip acıları inşallah bir daha yaşatmasın.”

Bilindiği üzere yaşanan deprem felaketi sonrası Aksaray ile Kahramanmaraş kardeş şehir olmuş bu vesileyle bölgedeki ihtiyaçlar daha yakından takip edilmişti.

Aksaray Belediyesi ve Güney Kore Cumhuriyeti ile imzalanan protokolle kurulacak konteyner kentin, yapılan zemin düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarının ardından 200 adet konteyner kısa sürede belirlenen alana yerleştirildi. Deprem sonrasında evsiz kalan depremzedeler, evleri yapılıncaya kadar konteyner kentte misafir edilecek. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası