banner
Gündem

Konteyner kentte yaşayan 5 kişilik Kazıcı ailesine kuradan ev çıktı

Kahramanmaraş merkezli depremde evleri ağır hasar alan ve eşi ve 3 çocuğuyla konteyner kentte yaşamını sürdüren Gülizar Kazıcı’ya TOKİ’den yeni ev çıktı. Kazıcı, “Depreme uykuda yakalandık ve bir anda korku..

Konteyner kentte yaşayan 5 kişilik Kazıcı ailesine kuradan ev çıktı
banner

Kahramanmaraş merkezli depremde evleri ağır hasar alan ve eşi ve 3 çocuğuyla konteyner kentte yaşamını sürdüren Gülizar Kazıcı’ya TOKİ’den yeni ev çıktı.

Kazıcı, “Depreme uykuda yakalandık ve bir anda korku ile uyandık. Ağır hasarlı evimizden yara almadan çıktık. O gün resmen donup kaldık. Tanıdıklarımızdan kaybettiklerimiz oldu. Şan konteyner kentte yaşıyoruz. Komşuculuk acısından burası çok güzel. Bize bu imkânları sağlayanlardan Allah razı olsun. Ben kendimi şanslı hissediyorum. İlk kurada bize ev çıkması güzel bir şey. Ben canlı yayından televizyondan ev çekilişini takip ediyordum. İsmimizi duyunca çok farklı bir hisse kapıldım. Bu kadar kısa sürede ev çıkacağını beklemiyorduk. Bizim için ev çıkması büyük bir hayaldi”dedi.

MEMLEKETİMİZİ BIRAKMADIK

Deprem öncesi müstakil 2 katlı evde oturduklarını belirten Kazıcı, “Biz ara sokakta oturduğumuz için dışarı çıksak ta kaçacak yerimiz yoktu. Biz kendimizi bir anda dışarı atamadık. Çök-kapan şeklinde çocuklarımızı yanımıza alarak durmaya çalıştık. Onlara korkudan sarıldım. Eşim kapılar kilitlenmesin diye onları açmaya çalıştı. Kapıyı açarak bizim çıkmamızı bekledi. Gerçekten çok korkunçtu. Dışarı çıkınca 2 deprem başladı. Bahçede kaldık resmen, yan tarafımızdaki apartmandan çığlık sesleri geliyordu çığlık sesleri hiç geçmedi o gün. O aklımda kaldı ve uzun süre çıkmadı. Biz memleketimizi bırakmadık. Deprem sonrası köye annemlere gittik. Orada köye gidip çadır yaparak orada kaldık.15-20 günü orada geçirdik. Sonrasında buraya geldik. Konteynerde bizle çok ilgileniyorlar. Bizleri hiç unutmadılar. ”diye konuştu. Foto-Şeyda COŞAR/Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası