banner
Gündem

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü bayram geleneğini sürdürüyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da öksüz ve yetim çocuklara, öğrenciler ile kuru gıda yararlanıcısı ailelerin çocuklarına bayramlık elbise ve ayakkabı alabilmeleri..

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü bayram geleneğini sürdürüyor
banner

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da öksüz ve yetim çocuklara, öğrenciler ile kuru gıda yararlanıcısı ailelerin çocuklarına bayramlık elbise ve ayakkabı alabilmeleri için giyim kartı yardımını sürdürüyor.
Ramazan Bayramı öncesinde 81 ilde 100’er çocuğa giyim kartı armağan eden Vakıflar Genel Müdürlüğü Kurban Bayramı’nda bu sayıyı artırarak her il için 250 adet çocuğa hediyelerini Bayram öncesi dağıtıyor.
Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Konya, Aksaray ve Karaman’da öksüz ve yetim çocuklar, Vakıflar Genel Müdürlüğünden eğitim bursu alan öğrenciler ve kuru gıda yararlanıcısı ailelerin çocuklarından tespit ettiği 900 çocuğun her birine 2 bin 900 TL’lik bayramlık hediye giyim kartı dağıttı.
Konya Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç yaptığı açıklamada; “Ramazan ayında olduğu gibi bu bayramda da çocuklarımızı sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Genel Müdürlüğümüz tarafından Konya, Aksaray ve Karaman illeri için 750 adet çocuk belirlenmişti, bazı özel vakıflarımızın katkılarıyla bu sayıyı 900 adete çıkardık. Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak yararlanıcılarımızın yanında bu mübarek günlerde daha fazla bulunmak için gayret ediyoruz. Konya, Karman ve Aksaray illerimizde tespit ettiğimiz çocuklarımızı Kurban Bayramında da sevindirebilmek onların sevincine ortak olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çok şükür ki kurumumuz Vakıflar Genel Müdürlüğü, ihtiyaç duyulan birçok alanda, ecdadın kurduğu vakıfların hayır şartlarını yerine getirerek toplumumuzun yanında olmaya çalışmaktadır. Geçmişle gelecek arasında bir köprü olan Vakıflar Genel Müdürlüğü iyilik ve merhamet yarışında tüm insanlığın en güçlü destekçisi olmaya devam edecektir” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası