banner
Gündem

KOP projesi meyve vermeye başladı

Aksaray’ın Gülağaç İlçesinde Kaymakamlık teşvikiyle kurulan kadınların üyesi olduğu Aşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin örtü altı yetiştiriciliği için geçtiğimiz 2023 yılında hayata geçirdiği 932 bin lira tutarındaki KOP projesi meyvelerini..

KOP projesi meyve vermeye başladı
banner

Aksaray’ın Gülağaç İlçesinde Kaymakamlık teşvikiyle kurulan kadınların üyesi olduğu Aşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin örtü altı yetiştiriciliği için geçtiğimiz 2023 yılında hayata geçirdiği 932 bin lira tutarındaki KOP projesi meyvelerini vermeye başladı.

Yöresel ürünlerin üretim ve satışını yapan kooperatif, yeni yatırımlar ile ilçede dezavantajlı kadınların istihdamını önemli katkı sağlamaya başladı. İlçe Tarım Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan ‘Gülağaç Ovasında Seralar KOP’la Gelişiyor Projesi’ kapsamında 3 bin 150 metre alana kurulan seralarda geçtiğimiz yıl yaz dönemi domates üreten kadınlar, havaların sıcak gitmesi üzerine yeni yılda kıvırcık marul üretimine başladı.

Kooperatif yetkilisi Yeşim Kavak, “Tarlalarda yaptığımız çilek üretiminin ardından Kaymakamlık teşviki ile kurulan seramızın da meyvelerini almaya başladık. Yaz dönemi domates üretip, kurutup kış döneminde Türkiye’nin dört bir tarafına gönderiyoruz. Yılın son aylarında ektiğimiz kıvırcık marulun hasadına başladık. Verim ve kalitesi gerçekten çok güzel” diye konuştu. Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası