Gündem

Kötü koku ve görüntüye geçit verilmiyor

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye ekiplerinin şehre temiz, nezih ve ferah bir görünüm kazandırmak adına cadde, sokak, meydan ve çöp konteynerlerini düzenli olarak yıkayarak dezenfekte ettiğini söyledi. Vatandaşlara..

Kötü koku ve görüntüye geçit verilmiyor
banner

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye ekiplerinin şehre temiz, nezih ve ferah bir görünüm kazandırmak adına cadde, sokak, meydan ve çöp konteynerlerini düzenli olarak yıkayarak dezenfekte ettiğini söyledi.

Vatandaşlara hijyenik ortamlar sunmak için çalıştıklarını belirten Başkan Dinçer halk sağlığının her şeyin üzerinde olduğunu aktardı.

Şehir genelinde yürütülen temizlik çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dinçer,  48 mahallede bulunan 7 bin 500 adet çöp konteyneri düzenli olarak özel yıkama aracı ile iç yıkamaları yapılıyor. Modern donanımı ile konteynerlerin içini ve dışını temizleyen çevre dostu araç, pis suyu kendi haznesinde barındırarak çevreye kötü koku salgılanmasını engelliyor. Konteynerlerin temizliğinde kesinlikle doğaya zarar vermeyen mikrobiyal bakteri önleyici, kir sökücü ve koku giderici temizlik malzemeleri kullanılıyor. Böylece konteynerlerin temizliği yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir biçimde sağlanırken, görüntü kirliliği, kötü koku, larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş oluyor. Yıkama çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştiren ekiplerimiz çöp konteynerlerine estetik bir görünüm kazandırılması adına kendi atölyelerimizde ürettiğimiz çim çit giydirmelerine de devam ediyor. Ayrıca konteynerlerin üzerinde yapılan görsel süslemelerde vatandaşlarımız tarafından takdir ile karşılanıyor ” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası