Gündem

Kumbuzoğlu; “Daha farklı neler Yapabiliriz düsturuyla çalışıyoruz’

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum müdürleri ile İl Özel İdaresinde bir araya gelerek Aksaray turizmini masaya yatırdı. Turizmde Aksaray’ı daha etkin bir noktaya getirmek istediklerini söyleyen..

Kumbuzoğlu; “Daha farklı neler Yapabiliriz düsturuyla çalışıyoruz’
banner

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum müdürleri ile İl Özel İdaresinde bir araya gelerek Aksaray turizmini masaya yatırdı.

Turizmde Aksaray’ı daha etkin bir noktaya getirmek istediklerini söyleyen Kumbuzoğlu, “Aksaray’ın turizm potansiyelini artırmak adına nelere yapabiliriz düşüncesi ekseninde sürekli sahada tüm paydaşlarımızla görüşüyoruz. Ihlara vadimiz dünya güzeli bir eser. Tüm dünyada biliniyor. Yıllardır turizmde Aksaray’ın e etkili yeri arasında bulunuyor. Burası ile yeni ve farklı neler yapabiliriz. Bunu araştırıyoruz. Bunun yanında Hasan Dağı Allah’ın lütfu. Muhteşem bir eser. Hasan Dağı’nda turizmi nasıl geliştiririz, mevcut çalışmalardan farklı neler yapabiliriz bunun çabasındayız. Bir önceki valimiz Hamza Aydoğdu, çıkış yolu yaptırmış kendisine teşekkür ediyorum. Bir de iniş yoluna ihtiyaç var. Alt yapı ve üst yapısı ile bunlar için de çalışma yapacağız. Yine bu bölgeye otel, sosyal donatı alanları ve aktivite yerleriyle daha aktif hale getirmek noktasında çalışacağız” dedi.

ÖZEL İDARENİN YARIM KALMIŞ OTELİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Özel İdarenin yarım kalmış oteli üzerinde çalışmalar yaptıklarını da belirten Kumbuzoğlu, “Bunun İngilizce ve Türkçe sunumlarını yaptık. Davalık sıkıntıları ise tamamen çözüldü. Deprem testlerinde hiçbir sıkıntı yok. Burayı parlatıyoruz. Sağlık Bakanlığı ile burayı fizik ve tedavi merkezi hizmeti verilmesi içinde görüşeceğiz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası