Gündem

Kumbuzoğlu ve Dinçer’den Engelsiz Yaşam Merkezi’ne ziyaret

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Kültürpark içerisinde yer alan Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti. Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin işlevi..

Kumbuzoğlu ve Dinçer’den Engelsiz Yaşam Merkezi’ne ziyaret
banner

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Kültürpark içerisinde yer alan Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti. Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin işlevi hakkında Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na bilgi verdi.

Engelsiz Yaşam Merkezinde engelli bireyler için rehabilitasyon hizmetleri ile atölye çalışmaları, meslek edindirme kursları, spor etkinlik alanlarını ziyaret eden Vali Kumbuzoğlu ve Başkan Dinçer, eğitim programlarına katılan özel çocuklarla sohbet etti.

“BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN YANINIZDAYIZ”

“Her zaman engelli bireylerimizin yanınızdayız, arkasındayız” diyerek törende konuşan Kumbuzoğlu, “Engellilerimizin yanında olmak için özel bir günün gelmesine gerek yok fakat madem böyle bir hafta var bu haftayı en iyi şekilde değerlendirip en iyi şekilde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Ama özellikle bu hafta yanınızda olmak istiyoruz ki farkındalık yaratabilelim. Burada güzel çalışmalara imza atan tüm engelli bireylerimizin engelliler haftasını tebrik ediyorum. Şehrimizin dört bir yanında Belediyemize ait hizmet alanları ve tesisleri görüyoruz. Hizmetlerden faydalanan vatandaşlar memnun. Engelsiz Yaşam Merkezi de Belediye Başkanımızın Aksaray’a kazandırdığı en güzel hizmetleri arasında yer alıyor. Engelsiz Yaşam Merkezi gerçekten amacına uygun olarak hizmet veriyor” dedi.

 “ENGELLİ BİREYLERİMİZE DAHA FAZLA HİZMET SAĞLAMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezini engelli bireylerin ihtiyaçlarına cevap vermek, yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara destek olmak ve sosyal hayata adapte olmaları amacıyla hayata geçirdiklerini söyledi.   Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, herkesin bir engelli adayı olduğunu söyledi. Engelli bireylerin ihtiyaç ve isteklerini karşılamaya çalıştıklarını aktaran Dinçer, “Şehrimizdeki tüm engelli kardeşlerimizin sorunları bizimde sorunumuzdur, onların talep ve beklentileri bizim de talep ve beklentimizdir. Kendimizi de onların yerin koyup birer engelli adayı olarak bu empatiyi sağlayarak neler yapabilir, ne tür hizmetler sağlayabiliriz bunun gayreti içindeyiz. Hamdolsun içinde bulunduğumuz tesisi de yakın zamanda açtık ve görüyoruz ki çok güzel geri dönüşümler var. Çok güzel faaliyetler icra ediliyor burada bundan da ziyadesiyle memnun oluyoruz. İnşallah bu faaliyetleri de en üst seviyeye çıkarmak için her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

Engelliler haftası kutlamalarında, özel bireyler tarafından hazırlanan müzik dinletisi, zeybek oyunu, atölye çalışmaları ve oyun etkinlikleri gerçekleşti. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Futsal Milli Takım Oyuncusu Hüseyin Dinç ise etkinlikte zeybek oynadı. Vali Kumbuzoğlu ve Başkan Dinçer, gösteri sunan özel bireylere tek tek teşekkür etti.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğine Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile beraber Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya, engelli derneklerin başkanları ve aileler katıldı.   Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası