banner
Gündem

Kumbuzoğlu, ‘Yaraları birlikte sarmaya devam edeceğiz’

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 06 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin birinci yılında açıklamalarda bulundu. “Depremde vefat eden kardeşlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatacağız”..

Kumbuzoğlu, ‘Yaraları birlikte sarmaya devam edeceğiz’
banner

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 06 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin birinci yılında açıklamalarda bulundu.

“Depremde vefat eden kardeşlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatacağız” diyen Vali Kumbuzoğlu, “Bugün, tarifi imkansız bir acıyı, telafisi olmayan kayıpları yaşadığımız Asrın Felaketi’nin senei devriyesi. Yaralarımız hala taze, yüreğimiz hala üşüyor. Bundan sonraki her 6 Şubatlar da bu böyle olacak. Hiç unutmayacağız” diye konuştu.

‘AKSARAY VALİLİĞİ OLARAK DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ’

Asrın Felaketi olarak adlandırılan depremlerde Asrın Birlikteliğinin sergilendiğini aktaran Kumbuzoğlu, devletin güçlü, milletin fedakar olduğunu bildirdi. Kumbuzoğlu, “Son depremzede kardeşimizin tüm yaraları sarılıncaya kadar da devam edeceğiz. Hiç şüphesiz ki depremin on bir ilde meydana getirdiği derin izleri hemen silmek kolay değil. Ama imkansız da değil. Devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. Yitirdiğimiz bir tek can bile geri gelmeyecek. Ancak şehirlerimiz yeniden imar edilecek, yeniden ayağa kalkacak. Bunun güzel örneklerini görmeye başladık bile. Depremin ilk dakikalarından itibaren tüm Türkiye gibi Aksaray da arama ve kurtarma faaliyetlerine katılmış, resmî kurumları, belediyeleri, STK ve gönüllüleri ile yardım seferberliği başlatmıştır. Evlerini açmış, tüm misafirperverliği ile depremzede kardeşlerini bağrına basmıştır. Aksaray Valiliği ve şehrimizin tüm dinamikleri her zaman depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya, onların yaralarını birlikte sarmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle depremde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası