banner
Gündem

‘Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz sahada olacak’

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı için tüm tedbirleri aldı. Canlı hayvan pazarında üreticileri ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, pazar esnaflarının bayramlarını kutlayarak..

‘Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz sahada olacak’
banner

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı için tüm tedbirleri aldı. Canlı hayvan pazarında üreticileri ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, pazar esnaflarının bayramlarını kutlayarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Bayram boyunca görevlendirilen 57 veteriner hekimin sahada olacağını belirten Saklav şu sözleri söyledi: “Kurban Bayramı öncesi ekiplerimizle canlı hayvan pazarındayız. Hayvan pazarımızda bayram gününe kadar satışlar sürecek. Bakanlığımız ve valiliğimizin talimatları doğrultusunda Kurban Bayramı için tüm tedbirlerimizi aldık. İl genelinde bayram boyunca 57 veteriner hekimle hayvan pazarlarında ve Aksaray Belediyemizin belirlemiş olduğu geçici kurban kesim yerlerinde ve mezbahanelerde kontrol ve denetim görevini sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirmesi amacıyla şehir genelinde denetimlerimiz pazarlarda ve kesimhanelerde yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda dişi hayvanlara ücretsiz gebelik testi yapacağız. Bunun yanında pazara gelen hayvanları da tek tek denetliyoruz. Alınacak kurbanların büyükbaşta 2 yaşını, küçükbaşta ise 1 yaşını doldurmuş olması lazım.”

‘TARIM CEBİMDE’ UYGULAMASI ÜRETİCİLERİ MEMNUN ETTİ

Kurbanlık arayışına giren vatandaşlar için ‘Tarım Cebimde’ uygulamasını tavsiye eden Saklav, “Vatandaşlarımız, Tarım ve Orman Bakanlığımızın mobil uygulaması olan ‘Tarım Cebimde’ üzerinden kurbanlık hayvanların küpe numaralarını girerek ırk, cinsiyet, yaş, tür ve aşı bilgilerini sorgulayabiliyor. Aksaray Ticaret Borsası Hayvan Pazarı’nda denetim gerçekleştiren Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüğü sağlık personellerimiz, üreticilerimizi ziyaret ederek ‘Tarım Cebimde’ mobil uygulaması hakkında bilgilendirildi” diye konuştu.

Yetiştirici Ahmet Demir, uygulamadan memnun olduklarını ifade etti. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası