banner
Gündem

‘Kurban kardeşliğe çağrı’

İHH İnsani Yardım Vakfı 2024 yılı kurban faaliyet sloganını “Kurban Kardeşliğe Çağrı” olarak belirledi. Vekâletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacak. Pay dağıtımları ile..

‘Kurban kardeşliğe çağrı’
banner

İHH İnsani Yardım Vakfı 2024 yılı kurban faaliyet sloganını “Kurban Kardeşliğe Çağrı” olarak belirledi. Vekâletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacak. Pay dağıtımları ile 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen vakıf, bu yıl yurtiçi ve yurtdışında kurban hisse bedelini 6 bin 700 lira olarak belirledi. İHH ayrıca, 75 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Aksaray İHH Derneği kurban konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Şenol Korkmaz “Dünyanın küresel bir köye dönüştüğü çağımızda, açlığın, kıtlığın, savaşın ve doğal afetlerin hüküm sürdüğü coğrafyalardaki kardeşlerimizi görmeme, onlardan bize ne deme lüksümüz olamaz. Bu anlayıştan hareketle 2023 yılında İHH, vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı bağışçıların adına 2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Ayrıca, Türkiye’nin çeşitli illerinde İHH’ ya bağlı olarak faaliyet gösteren insani yardım dernekleri tarafından da bin 900 hisselik kurban kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı” dedi.

 

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA

TEK FİYAT UYGULANACAK

 

Korkmaz, kurbanlık fiyatlarının ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi ve bu sebeple kurbanlık fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine yeterince kurban payı ulaştırılamaması dolayısıyla tek fiyat uygulamasına bu yıl da devam edeceklerini söyledi. Kurbanları için İHH’ya vekâlet verenlerin, ülkeler arasından seçim yapabileceklerini söyleyen Korkmaz; “Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslâmî usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir” dedi.

 

GAZZE’YE AĞIRLIK VERİLECEK

Uzun yıllardır Filistin ve Gazze’ye yönelik kurban çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Korkmaz; “Bu sene Gazze’deki çalışmalarına daha da ağırlık verecek. Vakıf, işgalci İsrail’in Gazze’deki yoğun saldırıları sebebiyle, farklı ülkelerde keseceği kurbanları paylar halinde konservelenmiş ve dondurulmuş şekilde Gazze’ye ulaştıracak. Vakıf; Gazze’deki şartlar, elektrik ve su sorunu yaşanması, insanların yerlerinden edilmiş olması, canlı kurban tedarikinin zorluğu, etlerin bozulma riski ve güvenlik sorunları sebebiyle, kurban çalışmalarının daha sağlıklı sürdürülebilmesi amacıyla bu şekilde bir planlama yapıldığını duyurdu. Ayrıntılı bilgi ve kurban bağışlarınız için Aksaray İHH Derneği’ne 0 539 572 16 11 nolu kurumsal hattından ulaşabilirsiniz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası