Gündem

Kurban kesim yerleri belirlendi

Aksaray Belediyesi tarafından Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı bir şekilde kurban kesimi yapabilmeleri için yer belirlemesi yapıldı. Vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirirken işlerini kolaylaştırmak için kesim noktalarında hazırlık çalışmalarına başlandı…

Kurban kesim  yerleri belirlendi
banner

Aksaray Belediyesi tarafından Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı bir şekilde kurban kesimi yapabilmeleri için yer belirlemesi yapıldı.

Vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirirken işlerini kolaylaştırmak için kesim noktalarında hazırlık çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda Kurban kesim noktalarına vatandaşların işleri kolaylaştıracak caraskal kurulacak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca kurban kesim alanlarında oluşan atıkları sık sık temizleyecek.

BELİRLENEN ALANLARIN DIŞINDA

KURBAN KESİMİNE İZİN YOK!

12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Belirlenen alanların dışında kurban kesimine izin verilmeyecek. Kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında idari işlem başlatılacak.

Coğlaki Mahallesi Pazartesi Pazarı alanı, Kılıçarslan Mahallesi Salı Pazarı, Kurtuluş Mahallesi Çarşamba Pazar alanı, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Çarşamba Pazarı, Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallesi Perşembe Pazarı, Şifahane Mahallesi Cuma Pazarı, Büyük Bölcek Mahallesi Cumartesi Pazarı, Fatih Mahallesi Pazar Pazarı, Cumhuriyet Mahallesi TOKİ Kapalı Semt Pazarı, Yeni Mahalle Entegre Et Tesisleri, Saray Entegre Et Tesisleri Ankara Yolu üzeri, Koçaş Entegre Et Tesisleri, Ankara yolu üzeri kurban kesim yerleri olarak belirlendi. (Haber Bülteni)

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL