Gündem

Kurban kesim yerleri belirlendi

Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha iyi ve sağlıklı koşullarda kurban kesimi yapması için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi. Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların..

Kurban kesim yerleri belirlendi
banner

Aksaray Belediyesi, vatandaşların daha iyi ve sağlıklı koşullarda kurban kesimi yapması için gerekli önlemleri aldı. Belediye tarafından 12 farklı nokta kurban kesim alanı olarak belirlendi.

Kurban satış noktasında kurbanlık hayvanların belge ve sağlık kontrolleri oluşturulan kurban komisyonunda görevli veteriner hekimler tarafından kontrol edilecek. Ayrıca kurban satış ve kesim noktalarında yaşanacak olası trafik yoğunluğunu önlemek için belediye ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerince bir dizi tedbirler alındı.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların kurban kesimini daha iyi ve sağlıklı koşullarda yapması için Kurban kesim noktalarına caraskal kuracak. Temizlik ekipleri, bayram boyunca bu alanlarda atıkları sık sık temizleyecek.

Belediye tarafından belirlenen kurban kesim yerleri dışında, park, cadde, sokak, meydan, yol gibi kamuya açık yerlerde kurban kesimi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem başlatılacak.

FİRARİ KURBANLIKLAR İÇİN İHBAR HATTI

Belediye, her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da sahibin elinden kaçan kurbanlıklar için önlemini aldı. Bayramda kaçan firari boğalar için belediyede 2 ekip hazır olarak bekleyecek.

Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar 153 no’lu  “Alo Boğam Kaçtı”  hattından yada 444 55 68 numaralı çağrı merkezinden veya (382) 213 54 92 no’lu telefon hattında yardım isteyebilecek. (Haber Bülteni)

BELİRLENEN KURBAN KESİM YERLERİ:

Yeni Mahalle Aksaray Ticaret Borsası Mezbahanesi (Özel)

Fatih Mahallesi Pazar Pazarı Alanı

Büyük bölcek Mahallesi Tatar Sok. Cumartesi Pazar Alanı

Kurtuluş Mahallesi Çarşamba Pazar alanı

Coğlaki Mahallesi Pazartesi Pazar Alanı (Saatçioğlu Cami karşısı)

Şifahane Mahallesi Cuma Pazar Alanı (Fatma Mithat Gürsoy Okulu Yanı)

Selçuklu Mahallesi 5500 sok.ve Hacılar Harmanı Mah. Perşembe Pazar Alanı

Cumhuriyet Mahallesi Pazar Yeri

Kılıçaslan Mah. Salı Pazarı

Yavuz Sultan Selim Mah. Çarşamba Pazarı

Koçaşlar Entegre Et Tesisleri (Ankara Yolu Üzeri) (Özel)

Saray Entegre Et Tesisleri (Ankara Yolu Üzeri) (Özel)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası