banner
Özel

Kursiyerlerin hünerleri sergiyle görücüye çıktı

Aksaray’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yılsonu sergisi düzenlendi. Yıl boyunca yapılan ürünlere ilgi de bir hayli yoğun oldu. Kursiyerler hünerlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadı. “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında..

Kursiyerlerin hünerleri sergiyle görücüye çıktı
banner

Aksaray’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yılsonu sergisi düzenlendi. Yıl boyunca yapılan ürünlere ilgi de bir hayli yoğun oldu. Kursiyerler hünerlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadı.

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda öğrenim gören kursiyerler emeklerini görücüye çıkardı. Sergi açılışını Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Vekili Yakup Kadri Perek, Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan yaptı.

‘ÖĞRENMENİN YAŞI YOK’

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda usta eğitici olarak görev yapan Muradiye Akçağlayan, “Öğrenmenin yaşı yoktur” dedi.

2 yıldır bu sergi için hazırlandıklarını aktaran Akçağlayan; “Aşçılık kurslarına şehrimizde yoğun bir talep var. Bizde yoğun talebi karşılamak için 2 grup halinde karma bir gurup oluşturduk. Yaz boyunca kurslarımız sürecek. Sabah Gaziantep mutfağı, öğleden sonra ise aşçı çıraklı kursumuz devam ediyor. Günlük burada menülerimizi olan çorba ile ana yemeğimiz, salata ve tatlımızı idari personel ile kursiyerlerimiz tüketiyor. Kurslarımıza gelen herkes mutlu. Burada meslek sahibi olmanın heyecanını yaşıyorlar. Burada öğrenmenin yaşı yok. 2 yıldır da bu sergi için hazırlanıyoruz ve çok güzel bir ambiyans oluştu” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası