Esnaf

Kuruyemişçilerde gurbetçi dopingi

Aksaray’da kuruyemiş tezgâhlarında bulunan ürünler, müşterilerin isteğine bağlı olarak vakumlanıyor ve Avrupa’nın birçok şehrine hediyelik olarak gönderiliyor. Kentte kuruyemişçilerde gurbetçi hareketliliği yaşanıyor. Eski Sanayi Caddesi’nde kuruyemiş dükkânı işleten Mehmet Karaketir,..

Kuruyemişçilerde gurbetçi dopingi
banner

Aksaray’da kuruyemiş tezgâhlarında bulunan ürünler, müşterilerin isteğine bağlı olarak vakumlanıyor ve Avrupa’nın birçok şehrine hediyelik olarak gönderiliyor.

Kentte kuruyemişçilerde gurbetçi hareketliliği yaşanıyor. Eski Sanayi Caddesi’nde kuruyemiş dükkânı işleten Mehmet Karaketir, “Yaz dönemi gurbetçilerimizle bereketli geçiyor. Şu anda günlük olarak kavrulan her ürünü satıyoruz. Gurbetçilerimiz ise genelde Antep fıstığı, badem, fındık, lokum ve kahveye yoğun ilgi gösteriyor. Gurbetçilerimizin dönüşe geçmeye başlamasıyla birlikte vakumlu ürün satışlarımız arttı. Vakumlu ürünleri uzun vadede tüketebiliyorlar. Biz de tazeliğini uzun süre muhafaza edebilmek adına böyle bir yöntem kullanıyoruz. Çünkü kuruyemiş gibi ürünler doğal ortamda havayla temas ederse bozulur. Vakum ise taze kalmasını sağlar. Ambalajın içinde hiçbir şekilde hava kalmaz. Böylece havadan etkilenmeden korunmuş olur. Talepleri yetiştirmek için gece geç saatlere kadar çalışıyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL