banner
Esnaf

Lastikçilerde kış lastiği mesaisi

Geçtiğimiz hafta Aksaray’ın yüksek kesimleri ile Hasan Dağı’nda etkili olan kar yağışının ardından Aksaraylı sürücülerde soluğu lastikçilerde aldı. Günde ortalama 25 ila 35 arasında araç lastiği değişimi yaptıklarını belirten Fatih..

Lastikçilerde kış lastiği mesaisi
banner

Geçtiğimiz hafta Aksaray’ın yüksek kesimleri ile Hasan Dağı’nda etkili olan kar yağışının ardından Aksaraylı sürücülerde soluğu lastikçilerde aldı.

Günde ortalama 25 ila 35 arasında araç lastiği değişimi yaptıklarını belirten Fatih Yanık , “Bu sene kış erken geldi. Kış lastiği takması zorunlu olan servis, minibüs ile tır ve kamyonların lastik takım işini bitirdik. Şu anda otomobil ağırlıklı kışlık lastik takımı yapıyoruz. Yeni lastik alan müşteri sayısı da çok, eski lastiklerini taktıran müşteri sayısı da çok. Sürücüler kışın yaz lastiği kullanmamaya özen gösteriyorlar. Yani artık sürücülerimiz çok bilinçli. Kış lastiği de güvenli sürüş iç in oldukça önemli” dedi.

Kış lastiklerinin yol tutuş değerlerine de dikkat edilmesi gerektiğini belirten Yanık, “Vatandaşlar kar lastikleri taktırırken yol tutuş değerlerine, yakıt tasarruf değerlerine dikkat etmelidir. Ses, desibel ve üretim tarihine dikkat edilmelidir. Bunlara kontrollü bakıldığı zaman sorunsuz bir şekilde kışı atlatacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası