Gündem

Lavanta bahçesi bugün açılıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından şehre turizm değeri kazandırmak amacı ile kurulumu tamamlanan Lavanta Bahçesi, pazar günü açılıyor. Aksaray Belediyesi ekipleri, atıl vaziyette bulunan 20 bin metrekarelik tarım arazisi..

Lavanta bahçesi bugün açılıyor
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından şehre turizm değeri kazandırmak amacı ile kurulumu tamamlanan Lavanta Bahçesi, pazar günü açılıyor.

Aksaray Belediyesi ekipleri, atıl vaziyette bulunan 20 bin metrekarelik tarım arazisi üzerine 16 bin lavanta fidesinin dikimini gerçekleştirmişti. Yaklaşık üç yıl boyunca her mevsim özenle bakımı yapılan lavanta bahçesi kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Kurak ve atıl arazi üzerinde görsel bir zenginliğin oluşturulduğu Lavanta Bahçesi tarım ve turizmin buluştuğu nokta haline geldi.

Vatandaşların aileleri ile birlikte ziyaret edebileceği, fotoğraf çekinebileceği lavanta bahçesine görsel zenginlik kazandırmak amacı ile kamelyalar, salıncaklar ve çeşitli figürlerde yerleştirildi. Şehrin bir potansiyelinin daha açığa çıkartıldığı Lavanta Bahçesi Aksaraylı üreticiler içinde alternatif ürün olma özelliği taşıyor. Çiftçiler kozmetik sanayisinde rağbet gören bu ürünü yetiştirmek istediklerinde Lavanta Bahçesinde inceleme imkanı bulabilecek.

Tüm vatandaşları lavanta bahçesinin açılışına davet eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Lavanta bahçesi ile şehrimizin bir potansiyelini daha gün yüzüne çıkarttık. Kurulumunu tamamladığımız bahçemizin açılışını Pazar gün saat 18.00’da gerçekleştiriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı görsel şöleni izlemeye davet ediyorum” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası