Gündem

Lise öğrencileri Aksaray’ı keşfediyor

Aksaray Valiliği tarafından düzenlenen ‘Yaz Gençlik’ projesi kapsamında lise öğrencileri, şehrin  tarihi ve turistlik yerlerini keşfediyor. Kentin eski tarihi ve manevi değerlerin tanıtılması ile mekânların keşfedilmesi açısından projenin çok anlamlı..

Lise öğrencileri Aksaray’ı keşfediyor
banner

Aksaray Valiliği tarafından düzenlenen ‘Yaz Gençlik’ projesi kapsamında lise öğrencileri, şehrin  tarihi ve turistlik yerlerini keşfediyor.

Kentin eski tarihi ve manevi değerlerin tanıtılması ile mekânların keşfedilmesi açısından projenin çok anlamlı olduğunu ifade eden Burak Kargın: “ Somuncubaba Külliyesi’ni ziyaretimiz ile gezimiz başladı. Daha sonra Aşıklı Höyük kazı alanındaki çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı elde ettik. Aşıklı Höyük’ün tarihi hakkında hocalarımız bizlere detaylı bilgiler verdi. Şu anda arkadaşlarımızdan bir kaçı arkeolog olma hayalleri kurmaya başladı. Oradan Ihlara ve Selime Katedrali’ni gezdik. Farklı şehirlerden ve yurtdışından gelen turistleri görme fırsatımız oldu. Melendiz Çayı’nın kenarında öğle yemeği yemek muhteşemdi. Daha önce hiç gitmediğimiz tarihi ve turistlik yerlere İl Turizm Müdürlüğü görevlileri eşliğinde gittik. Farklı okullardan gelen lise öğrencileri ile kendi şehrimizi tanıdık. Proje öğrenciler ve gençler için çok anlamlı olmuş. Bizlere bu imkânı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL