Esnaf

Lokantalara gurbetçi ilgisi

Aksaray’da 25 yıllık tecrübesi ile hizmetlerini sürdüren Kent Lokantası’nın işletmecisi Tarık Yılmaz, gıda sektöründe genel olarak işlerin iyi durumda olduğunu söyledi. Özellikle yaz döneminde gurbetçilerle birlikte işlerin daha da hareketlendiğini..

Lokantalara gurbetçi ilgisi
banner

Aksaray’da 25 yıllık tecrübesi ile hizmetlerini sürdüren Kent Lokantası’nın işletmecisi Tarık Yılmaz, gıda sektöründe genel olarak işlerin iyi durumda olduğunu söyledi.

Özellikle yaz döneminde gurbetçilerle birlikte işlerin daha da hareketlendiğini ifade eden Yılmaz; “Yemek sektöründe işlerimiz iyi durumda. Malum fiyatlar sürekli yükseliyor ve bizlerde dur diyemiyoruz. Sürekli girdilerimiz artıyor ve bizde ister istemez bunu fiyatlara yansıtıyoruz. Gurbetçilerimizin gelmesi ile haraketli günler geçiriyoruz. Onları en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Izgara çeşitleri, kıymalı, sulu yemek, çorba ve tatlı çeşitlerimiz mevcut.25 yıldır çalışan ustalarımız var. Kadromuzu bozmadan Aksaray halkını yemek sektöründe 18 kişi ile hizmet veriyoruz” dedi.

‘AKSARAY HALKI ETTEN VAZGEÇMİYOR’

Sabah 5.30’da başlayıp gece 22.00’ye kadar hizmet verdiklerini belirten Yılmaz, “Sabah güne 5 çeşit çorba ile başlıyoruz. Sulu yemeklerimiz ise öğlene doğru başlıyor ve gün boyu sürüyor. Her gün menümüz değişiyor. Et yemeklerimizin porsiyonu 100 liradan başlıyor. Sebze yemekleri ise 75 liradan başlıyor. Ağırlık olarak Aksaray halkının et yemeklerine ilgisi güzel. İşlerimiz de iyi durumda. Gurbetçilerimiz Aksaray’ın doğal etinden yapılan yemeklerini çok özlemişler. Bizde onlara özel menüler hazırlayıp en iyi şekilde ağırlıyoruz. Onların da ilgisi işlerimizde artışı sağlıyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası