banner
Esnaf

Markete gelenlerin fotoğraflarını çekiyor

Demirci Beldesinde 33 yıldır market işleten Bayram Emlik, bir sokak arasında bulunan 2 ulusal markete rağmen işine devam ediyor. Düğün, nişan, cenaze gibi durumları sosyal medya hesaplarından paylaşmasıyla dikkat çeken..

Markete gelenlerin fotoğraflarını çekiyor
banner

Demirci Beldesinde 33 yıldır market işleten Bayram Emlik, bir sokak arasında bulunan 2 ulusal markete rağmen işine devam ediyor. Düğün, nişan, cenaze gibi durumları sosyal medya hesaplarından paylaşmasıyla dikkat çeken Emlik, ayrıca markete gelen tüm müşterilerini de fotoğraflayarak arşiv yapıyor.

Market işleterek 5 çocuk büyüttüğünü söyleyen Emlik, “Beldemizde market levhasını takan ilk kişiyim. 33 yıl önce kurduğum sistemi hiç bozmadım. Son yıllarda ulusal marketler beldelere dahi açıldı. Ama onlarda dahi olmayan ürünler bende var. Biz 33 yıl önceki lezzetleri de aynı şekilde sunuyoruz. Gofret, bandırma ve lokum türleri gibi bazı ürünler o büyük marketlerde yok” dedi.

‘HEM KÖYÜME HEM CİVAR KÖYLERE HİZMET VERİYORUM’

Tarihi geçmiş ürünü rafında tutmadığını, faturasız hiçbir malzemeyi dükkanına koymadığını ifade eden Emlik, “Bana faturasız hiçbir ürün gelmez. Tarihi geçmeden öncede tekrar iadesini yaparım. Ben 47 yaşında emekli oldum. O günden beri de market işletiyorum. Ulusal marketler açıldıktan sonra ister istemez işlerimizi etkiledi. İşletmem kira olmadığı ve emekli olduğum için devam ediyorum. Bayram market olarak sadece beldemde değil tüm civar köylerden gelen müşterilerime hizmet veriyorum. Veresiye işi de bizde halen sürer” diye konuştu.

ARŞİVİMDE 15 BİNİN ÜZERİNDE FOTOĞRAF BİRİKTİ

Sosyal medyayı iyi kullandığını ve onunda işletmesine ciddi katkılar sunduğunu belirten Emlik, “Beldemizde düğün, nişan, cenaze gibi durumları sosyal medya hesaplarından paylaşıyorum. Birde telefonumla işletmeme gelen herkesin fotoğrafını çekiyorum ve onları da arşiv yapıyorum. Ara ara sosyal medya hesaplarından paylaşıyorum. Şu ana kadar 15 binin üzerinde resim arşivim oldu. Kişi vefat edince resmi ile taziye yayınlıyorum. Beldemizde benle resmi olmayan kişi çok azdır. Alışveriş için gelen birçok müşterim ise giderken hatıra fotoğrafı çekinmeden gitmiyor”dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası