Gündem

MEDAŞ proje yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), Genel Müdürü Erol Uçmazbaş gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ettiklerini, teknolojik ve faydalı projeler geliştiren firmalara her alanda önem ve..

MEDAŞ proje yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
banner

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), Genel Müdürü Erol Uçmazbaş gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ettiklerini, teknolojik ve faydalı projeler geliştiren firmalara her alanda önem ve destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

MEDAŞ, bu yıl ilki düzenlenen “ETAP-1 Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı” ile sürdürülebilir ve kaliteli enerji tedarikinin arttırılması için inovatif projeler ve ürünler geliştiren firmaları dahil ettiği programda söz konusu firmaların organizasyonel ve finansal anlamda güçlenmeleri için danışmanlık, mentorluk görüşmeleri ve toplu eğitimler ile gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.

ETAP-1 Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı kapsamında ülkede bulunan, inovatif projeleri ve ürünleri olan firmalar tarafından 03 Haziran – 23 Haziran 2023 tarihleri arasında 80 adet girişim başvurusu alındı MEDAŞ yöneticilerinden ve Girişim Merkezi’nden oluşan jürilerin değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen 10 adet projenin finale kaldığı belirtildi. Hızlandırma programına dahil olan 10 adet firmaya Etkili Sunum Teknikleri eğitimi ve Teknoloji Girişimlerinde İş Modeli ve Büyüme eğitimleri ile birlikte, MEDAŞ yöneticileri tarafından birebir mentorluk desteği verildi.

Yapılan demoday etkinliğinde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında dereceye giren ilk üç proje Apollo, Salty, Arreylight AIisimli projeler ile ApolloIot Yazılım Ve Enerji Teknolojileri A.Ş, Salty Enerji Depolama Sanayi Ve Ticaret A. Ş,Arbilge Bilişim İletişim Güvenlik Ltd. Şti. Areylight AIfirmaları oldu. Dereceye giren ilk üç proje sahiplerine Konya Valisi Vahdettin Özkan’ın katılımlarıyla Novotel Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda ödülleri verildi.

Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı DEMO DAY Etkinliğinin önemine değine Vali Özkan, sektörün geleceği, sorunları ve iyileştirmeye açık alanları ile ilgili alınacak tedbirlerin çok önemli çıktılar vereceğini belirterek insanlığın kalkınması ve insanın yaşam kalitesinin artırılması için katkı ve katılım gösteren tüm fikir sahibi katılımcılara teşekkür etti. Vali Özkan, Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ve diğer paydaşlara teşekkür ederek programın ülkenin enerji arz güvenliğinin sağlanmasına vesile olmasını temenni etti.

Yarışma ile ilgili MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, ”Hızlandırma Programımıza toplamda 80 adet firma başvurusu olmuştur. Bu başvurular, MEDAŞ yöneticilerinden oluşan jüri üyeleri ve danışman firmamız Girişim Merkezi ile birlikte değerlendirilmiş, 10 tanesi geçerlilik görmüş final aşamasına gelmiştir. Final öncesi süreçte danışman firmamız ile birlikte bire bir görüşmeler yapılarak çeşitli eğitimler verilmiştir ve MERAM yöneticileri ile mentorluk görüşmeleri yapılmıştır. Bizleri kırmayıp programımıza katılan değerli yatırımcılarımızdan oluşan jüri üyeleriyle birlikte puanlama sonucu ilk üç firma belirlenmiştir. Birazdan arkadaşlara ödüllerini takdim edeceğiz. Ancak öncesinde şunu belirtmek isterim ki, ödüller, başarının bir karşılığı olarak sunulsa da, çoğu zaman başarı için bir teşvik hediyesidir aslında. Bu teşvik yolunda şirketlerimizin geleceklerine bir nebze de olsa katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize; diyoruz ve bu izlerin sürekli olması adına bu proje yarışmalarının gelenekselleşmesini hedefliyoruz. Bu süreçte katkısı olan herkese MEDAŞ ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

MEDAŞ ETAP-1 Hızlandırma Programı kapsamında düzenlenen yarışmada 1.,2. ve 3.olan projeler için sırasıyla 500.000 TL, 300.000 TL ve 200.000 TL olarak belirlenen ödülleri verildi ve  finale kalan diğer 7 proje için de teşekkür belgesi takdim edildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası