banner
Gündem

Merakla beklenen gün geldi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Bilim Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Bu gün kapılarını Aksaray halkına açacak olan festival Tacin Mahallesinde bulunan Bilim Merkezi arkasındaki..

Merakla beklenen gün geldi
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Bilim Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Bu gün kapılarını Aksaray halkına açacak olan festival Tacin Mahallesinde bulunan Bilim Merkezi arkasındaki 30 Bin Metrekarelik festival alanında yapılacak.
TEKNOLOJİ HAMLELERİNİN İTİCİ GÜCÜYÜZ
Bilimsel etkinlikler, bilim gösterileri, yarışmalar, simülatörler, doğa ve tarım, robotik ve kodlama, teknoloji ve tasarım, uzay ve havacılık, arkeolojik kazı, 3B yazıcı etkinlik alanları, parfüm yapım atölyesi, astronomi gözlemleri, elektronik atölyeleri gibi uygulamalar yapılacak. Bilim festivalinin geleneksel hale gelerek artık şehirle özdeşleştiğini ifade eden Dinçer, “Ülkemizde ve dünyada gelişen teknolojileri şehrimizde tanıtacağımız, gençlerimizin ufkunu açacağımız bilim festivalimizi Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücü olarak görüyoruz” dedi.
MİLLİ TEKNOLOJİLER GÖRÜCÜYE ÇIKACAK
Bilimin, teknolojinin ve sanatın buluştuğu festivalde yerli ve milli üretim firmalarının yanı sıra ileri teknolojik otonom araçlar, savunma sanayi envanterlerinde olan yerli ve milli ürünler sergilenecek. Birbirinden farklı alan etkinliklerinin yapılacağı Festival alanında hummalı bir çalışma yapıldı. Bilim severleri; yüksek teknoloji ile buluşturacak olan festivalde TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı, THY TECNİC, ASPİLSAN, ROKETSAN, HAVELSAN ve TUSAŞ gibi firmalarda alandaki yerlerini aldı.
ULAŞIM ÜCRETSİZ SAĞLANACAK
Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Bilim Merkezi Festival alanında 7-8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. Aksaray Bilim Festivalini ziyaret etmek isteyenler için Aksaray Belediyesine ait kırmızı otobüsler ile 4 farklı güzergahta ücretsiz ulaşım imkânı sağlayacak. Aksaray Belediyesinin Aksaray Valiliği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle düzenlediği 3. Aksaray Bilim Festivali 7Haziran Cuma günü başlayarak 8-9 Haziran tarihleri boyunca 3 gün sürecek.
TÜRK YILDIZLARI VE ÇELİK KANAT GÖSTERİSİ ERTELENDİ
Aksaray Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Aksaray Bilim Festivaline katılacak olan Türk Yıldızları gösterisi ve Çelik Kanatlar gösterisinin ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “7-8-9 Haziran’da gerçekleştireceğimiz Aksaray Bilim Festivaline katılacak olan Türk Yıldızları ve Çelik kanatlar gösteri uçuşlarının, ülkemiz genelinde uygulanan ‘Kamuda Tasarruf Tedbirleri ve geçtiğimiz günlerde yaşanan elim kaza sonucu şehit olan pilotlarımız için ileri bir tarihe ertelendiğini üzülerek belirtmek istiyoruz. Festivalimiz yerli ve milli teknoloji ürünleri, bilimsel etkinlikler, atölye etkinlikleri ve sahne gösterileri ile sizleri bekliyor olacak”

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası