Gündem

Mevsimsel pik ve artışlar bekleniyor

Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, şehir genelindeki Kovid-19 hakkındaki son durumu anlattı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, “Kovid-19 salgını Türkiye geneli ile paralel..

Mevsimsel pik ve artışlar bekleniyor
banner

Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, şehir genelindeki Kovid-19 hakkındaki son durumu anlattı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, “Kovid-19 salgını Türkiye geneli ile paralel olarak seyrediyor. Biz bu hastalıkta mevsimsel pikler ve artışlar bekliyoruz. Kovid temeli mevsimsel gribal bir enfeksiyon. İlk defa karşılaşılan bir virüs olduğu için pandemiye neden oldu. Fakat ilerleyen zamanlarda mevsimsel hastalık şeklini alacağı için etkileri daha hafif hissedilecek. Şu an içinse yeni bir dalga ile karşı karşıyayız. Biz her sabah birim sorumluları ile gerekli tedbirleri alacak şekilde toplantılar yapıp günlük olarak vakaları takip ederek gereken tedbirleri alıyoruz” dedi.

‘HATIRLATMA DOZLARINI YAPTIRALIM’

Önümüzdeki süreçte en önemli şeyin aşıları zamanında yaptırmak olduğunu dile getiren Güleç, “Özellikle yaşlılarımızın bir an önce hatırlatma dozlarını almaları lazım. Tüm aşılarımız tüm sağlık kuruluşlarımızda var. Aşı konusunda herhangi bir sıkıntımız yok. Maske konusunda kişiler kendi tedbirlerini oluşturabilir. Şu anda sadece sağlık tesislerinde maske zorunluğu var. Hastanede son günlerde artan bir yoğunluğumuz var ama biz gerekli tedbirleri aldığımız için herhangi bir sıkıntımız yok. Evde izolasyon tedbirlerimizde şehrimizde sürüyor” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL