Özel

Mezun oldukları tıp fakültesinden doktor olarak göreve başladılar

Biri bölüm birincisi diğeri ise bölüm ikincisi olan iki doktor mezun oldukları tıp fakültesinde göreve başladı.  Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesinin, ilk mezunlarından Dr. Esra Sert ve Dr. Hazal Ildız..

Mezun oldukları tıp fakültesinden doktor olarak göreve başladılar
banner

Biri bölüm birincisi diğeri ise bölüm ikincisi olan iki doktor mezun oldukları tıp fakültesinde göreve başladı.  Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesinin, ilk mezunlarından Dr. Esra Sert ve Dr. Hazal Ildız Mutlu, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başlamanın mutluluğunu gazeteniz Egemen’e anlattı.

‘İLK TERCİHİM MEMLEKETİM OLDU’

Aksaraylı olduğunu ve Aksaray Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamasının ardından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladığını ifade eden Dr. Esra Sert, “Dönem birincisi olarak memleketimin üniversitesinden mezun oldum. Mezuniyet sonrası ise Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetişkin acil servisine pratisyen hekim olarak atandım. 1 haftadır burada hemşerilerime sağlık hizmeti veriyorum. Aksaraylı olduğum için ilk tercihimi memleketimden yana kullandım.  4’üncü sınıftan bu yana Aksaray’dayız. Stajı burada yaptığımız için hem klinik hem de teorik eğitimi birlikte götürdük. Son yıl tamamen klinikte çalıştık. Bu süreçte doktorlarımız bize çok yardımcı oldu. Bizde fakülteyi çok sevdiğimiz için ilk hekimliğimizi de burada yapıyoruz” dedi.

‘HEDEFİM DAHİLİYE UZMANI OLMAK’

Hedeflerine ilişkin de açıklamalar yapan Sert, “Biz 4 kardeşiz ve en büyük benim. Böyle olunca küçük kardeşlerime de örnek oldum. Onlarda şimdi doktor olmak istiyor. İnşallah onlarda doktor olurlar. Babam esnaf, annem ise ev hanımı. Ailemde benim doktor olmamı istedi ve hep arkamda durdular. Hedefim ise dahiliye uzmanı olmak” diye konuştu.

‘ACİL SERVİSTE ÇALIŞMAKTAN MEMNUNUM’

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk acil servisinde çalışan Dr. Hazal Ildız Mutlu ise, yaşadığı sevinci şu ifadelerle aktardı: “Tıp fakültesinden dönem ikincisi olarak mezun oldum. Aksaray’dan memnun olduğum için burada çalışmayı tercih ettim. Acil servise gelen hasta popülasyonu tanıdık olduğu hem de burada okuduğum için kendime daha yakın hissettim. İlk 3 yılımızı Konya Meram Tıp Fakültesinde okuduk. 3 yıldır da Aksaray’dayız. Diğer fakültelerde çok kişi olduğu için ilgi düşüyordu. Bizim fakültede az kişi olduğumuz için hocalarımızın ilgisi fazla oluyordu. Aksaray’da çalışmaya başladığım için çok ama çok mutluyum.”

‘AİLENİN 4’ÜNCÜ DOKTORU BEN OLDUM’

5 kardeş olduklarını söyleyen Mutlu; “Diyarbakırlıyım. 5 kardeşiz ve 4’ümüz doktoruz. Bir kardeşim ise mimar. Lise sonda puanımı alınca doktor olmaya karar verdim. Bana göre bir meslek olduğunu düşünüyorum. İnsan ilişkilerini severim. İnsanlarla konuşmayı ve dertleşerek onların derdine ortak olmayı çok severim. Vatandaşlarımıza mesleğimi yaparak yardımcı olmak istiyorum. Umarım meslek hayatım boyunca insanlara yardımcı olabilirim. Onların hastalıkları için şifalarına vesile olurum. Babam tarım bakanlığında çalışıyor. Annem ise ev hanımı. Annem Malatyalı babam ise Diyarbakırlı biz Ankara kalıyorduk. Aksaray’ı yakın diye yazmıştım. Buradan da çok memnun kaldım. Bundan sonraki hedefimde ise uzman doktorluk var. Göz hastalıkları bölümünde uzmanlaşmayı düşünüyorum. Yine ilk tercihim Aksaray olacak” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası