banner
Gündem

MHP’de adaylık  başvuruları başladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, yerel seçimde aday adaylığı müracaatlarının MHP’de 13 Kasım-15 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Seçim takvimi ve başvurularla ilgili genelgenin yayımlandığını..

MHP’de adaylık  başvuruları başladı
banner

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, yerel seçimde aday adaylığı müracaatlarının MHP’de 13 Kasım-15 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Seçim takvimi ve başvurularla ilgili genelgenin yayımlandığını söyleyen Karataş; “Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, teşkilat başkanlıklarına seçim takviminde yer alan başvuru süreciyle ilgili genelge gönderdi” dedi.

Genelgeye istinaden açıklamada bulunan Karataş şu bilgileri verdi: “ 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde; belediye başkanlığı, belediye meclisi ve büyükşehir olmayan 51 ilde il genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunacak olan kamu görevlileri ve teşkilatlarımızda görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyeleri, YSK’nın 1460 nolu kararına istinaden 1 Aralık 2023 cuma günü saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için aday adaylığı başvuruları 13 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup, bu süre 15 Aralık 2023 Cuma günü sona erecektir. Belediye başkanı aday adayları MHP Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na müracaat edeceklerdir. Belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için ise aday adayları bağlı bulundukları il ve ilçe teşkilatlarımıza başvuru yapacaklardır. Aday adaylarımızdan istenen evraklar, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız imzasıyla hazırlanan ve Genel Merkezimizce 9 Kasım 2023 tarihli 2023/05-375 sayılı genelgede açıklanmıştır. Genelgede yer alan ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin, il ve ilçe başkanlıklarımıza müracaat edilerek öğrenilmesi de mümkündür. Seçim sürecinin ve seçimin ülkemize, milletimize ve Aksaray’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası