Gündem

‘Milletçe yazılan destanın 6. yıldönümündeyiz’

Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı  (İHH) Başkanı Şenol Korkmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle açıklamalarda bulundu. Korkmaz:“15 Temmuz hain kalkışmasına karşı milletçe destan yazılmasının..

‘Milletçe yazılan destanın 6. yıldönümündeyiz’
banner

Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı  (İHH) Başkanı Şenol Korkmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.

Korkmaz:“15 Temmuz hain kalkışmasına karşı milletçe destan yazılmasının 6. yıldönümündeyiz. Darbecilere karşı canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Yaşananlardan ders çıkartılması gerekiyor. 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz adı ne olursa olsun, sivil veya askeri her türlü darbenin karşısında olduk; olmaya devam edeceğiz. Namlusunu halkına yöneltmiş tanka asla selam durmayacağız. Çünkü bu darbeler güzel ülkemizde onarılması güç hasarlara yol açtı, çok sayıda masumun canı yandı, hukuk rafa kaldırıldı,  bütün bu darbe girişimleri bizi en az yüz yıl geriye götürdü” dedi.

HEDEF TÜRKİYE

Emperyalist güçlerin hiç bir zaman Türkiye’nin gelişmesi ve güçlenmesini hazmedemediklerini, bu yüzden sürekli fitne ve kaos ortamı oluşturarak huzur ve güvenliğimizi tehdit ettiklerini belirten Korkmaz, milletçe yeni 15 Temmuz kalkışmalarına fırsat vermemek gerektiğini vurguladı.

GÜVEN DUYGUSU ZEDELENDİ

FETÖ’nün dini değerler üzerinden insanların birbirine ve toplum yararına hizmet eden sivil toplum kuruluşlarına güven hususunda büyük zarar verdiğini belirten Korkmaz, ailesine ve milletine sadık bireylerin yetişmesine her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç duyulduğunu, FETÖ yüzünden ülkesinin, milletinin ve insanlığın yücelmesi için gayret gösteren STK, dernek, vakıf ve cemaatleri aynı kefeye koymanın da büyük bir haksızlık olacağını sözlerine ekledi.

TOPLUMSAL BARIŞ ŞART

Korkmaz, Türkiye’nin şu anda İslam âlemi tarafından lider ülke misyonuna layık görüldüğünü, bunu dış güçlerin çok iyi bildiğini, Türk milleti olarak bu gerçeği idrak ederek, birbirine kenetlenmesi gerektiğinin önemini vurgulayarak sözlerine son verdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL