banner
Siyaset

‘Milletimiz emaneti bize teslim etmekte hiç tereddüt etmedi’

AK Parti’nin gerçek belediyecilik ve gönül belediyeciliği çalışmaları katılımcılara anlatıldı ve belediye başkan adayları sırayla sahneye davet edilerek kamuoyuna tanıtıldı   UYGUR: ‘31 MART’TA EVREN DİNÇER BAŞKANIMIZLA BİR DESTAN YAZACAĞIZ’..

‘Milletimiz emaneti bize teslim etmekte hiç tereddüt etmedi’
banner

AK Parti’nin gerçek belediyecilik ve gönül belediyeciliği çalışmaları katılımcılara anlatıldı ve belediye başkan adayları sırayla sahneye davet edilerek kamuoyuna tanıtıldı

 

UYGUR: ‘31 MART’TA EVREN DİNÇER BAŞKANIMIZLA BİR DESTAN YAZACAĞIZ’

AK Parti’nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde Aksaray’da seçime gidecek il, ilçe ve belde belediye başkan adayları Atatürk Spor Salonunda düzenlenen programla kamuoyuna tanıtıldı. Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve çok sayıda partili katılım sağladı.

‘LİDERİMİZ VERDİĞİ SÖZLERİ HER ZAMAN TUTTU’

Etkinlikte konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunun dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatıldığını ve 31 Mart akşamında Türkiye’nin dört bir tarafında bu vizyonu güçlü bir şekilde inşa ve imar etmeye devam edeceklerini aktardı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletine verdiği sözleri her zaman yerine getirdiğini söyleyen Uygur; “Milletimiz emaneti bize teslim etmekten tereddüt etmedi. AK Parti seçimlerden zaferle ayrıldı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. Milletimizin her bir ferdinin en güçlü desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı seçildi. Türkiye Yüzyılı vizyonu ortaya koydu. 14 ve 28 Mayıs’ta milletimizin sağduyusu, ferasetiyle ve büyük desteğiyle Türkiye Yüzyılının kapılarını Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ardına kadar açtık. İnşallah 31 Mart akşamında da yine Türkiye Yüzyılı vizyonumuz ve hedefimizle, Türkiye Yüzyılı şehirlerini inşa edeceğiz. Biz odak noktamıza milletimize hizmeti yerleştirdik. Biz odak noktamıza milletimiz için eser üretmeyi, hizmet üretmeyi yerleştirdik. Bir an bile olsa milletimizle bağlantımızı koparmadık. Cumhurbaşkanımızın tarif ettiği gibi milletimizin sesine kulak verdik. Eserlerimize, hizmetlerimize, politikalarımıza hep milletten gelen talep ve beklentiler doğrultusunda yön verdik. İşte bunun hediyesi olarak da milletimiz her daim emaneti bize teslim etmekte tereddüt etmedi” dedi.

‘AKSARAY ÇOK HIZLI BÜYÜYEN BİR ŞEHİR’

Milletvekili Cengiz Aydoğdu yaptığı açıklamada, “Aksaray 1989 yılında il oldu. Olduğunda nüfusu 80 bindi ve bugün ise merkez nüfusu 260 binlerde. Aksaray büyüyor. Sanayide ilk 10’dayız. 2022 yılı itibari ile 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdik. Şehir olarak 15-20 yıl içinde 100 ile 150 bin arası nüfus kabul ettik. Bu büyümeye karşı Aksaray kendini şehir olarak da yeniliyor. Aksaray alt yapı sorununu halletti. Kentsel dönüşüme başladı, katı ve sıvı atık sorunu çözüldü. Aksaray’ın kangren meselesi haline gelmiş Küçük Sanayi Sitesi çözüme kavuştu ve esnafımız Büyük Sanayi Sitesine taşındı. Türkiye’de örneği olmayan bir sanayi sitesi Aksaray’da faaliyete başladı” dedi.

‘SESSİZ SEDASIZ AKSARAY’I DÖNÜŞTÜRDÜ’

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in sessiz, sedasız, planlı ve programlı projelerini devlet adabı ve siyaset coşkusuyla birleştirerek Aksaray’ı çok iyi bir şekilde modern yapıya dönüştürdüğünü söyleyen Aydoğdu; “Aksaray’a dışarıdan gelen hemşerilerimiz ve gurbetçilerimiz bunu fark ediyor. Aksaray’a 2-3 yılda uğrayanlar bunu fark ediyor. Şehrimiz bir metropol olmaya doğru gidiyor. Bu sizlerin destekleriyle devam edecek. Belediye başkanımızın hiçbir eksiği yok. Yaptıklarımızı tam olarak vatandaşlarımıza paylaştığımızda AK Parti’nin nasıl bir belediyecilik yaptığını, gönül belediyeciliğini nasıl yaptığımızı herkes net bir şekilde anlıyor. Bütün ilçelerimize organize sanayi getirdik. Bu bir hayaldi. Tüm ilçelerimizde doğalgaz var. Sultanhanı’nda müracaat eden firmalara yer verilmiyor. Daha başlamadan bitti. Eskil’de çölde yeni bir vaha inşa ettik. Bunlar, organize sanayi, adliye, okul, belediye binası, hayvan barınağı ve Tuz Gölü Karşılama Merkezi basit işler değil. Halkımıza hizmet edecek yeni adaylarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEĞİZ’

AK Parti’nin icraat ve eser partisi olduğuna vurgu yapan Milletvekili Hüseyin Altınsoy, şöyle konuştu:“ Seçimlerin sağduyu ve demokratik olarak gerçekleşmesini temenni ediyorum. Gelişim potansiyeli yüksek olan ilimizde hayallerimizle buluşmak için hepimizin çok çalışması lazım. Hemşerilerimizin bize yüklediği bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı için omuz omuza verip, durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Verdiği sözü tutan ve gerçekleştiremeyeceği vaatte bulunmayan AK Parti icraat ve eser siyasetinde şikayet etmeyen bir yaklaşımı benimsemektedir. Çözüm üreten ve kalıcı eserler bırakan, şehirlerin sadece bugününü değil, geleceğini inşa eden bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘AKSARAY’I HAYALLERİ İLE BULUŞTURACAĞIZ’

AK Parti belediyeciliğinin Türkiye’ye siyasi bir miras olduğunu belirten Altınsoy; “AK Parti olarak belediyecilik vizyonumuzu hem günün değişen taleplerini daha kolay karşılamak hemdegeleceğin ihtiyaçlarını hazırlamak amacıyla geliştiriyoruz. Ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerde AK Parti olarak Aksaray’ın hak ettiği payı ve hak ettiği yatırımları alması için bizzat takipçioluyoruz. Gelişim potansiyeli yüksek bir şehri hayalleri ile buluşturmak öğle kolay olmuyor. Hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Sadece çalışmakta yetmiyor. Birliğimizi ve beraberliğimizi de sıkı tutmamız lazım. Bu günden itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhur İttifakı birlikteliğinde, milletvekillerimiz, teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla el ele verip önce adaylarımızın seçilmesini ardından başkanlarımızla birlikte gerçek belediyeciliğin getirilmesini sağlamak için yorulmadan, bıkmadan, usanmadan çalışacağız ”diye konuştu.

‘AKSARAY’I ORTAK FİKİRLE YÖNETECEĞİZ’

Aksaray’ı 5 yılda bambaşka bir yapıya büründürdüklerini ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizi 23 yıl önce kurduğunda o zamandan bu zamana kadar tüm seçimlerde birinci parti olarak ipi göğüsledik. Bu süre zarfından belediyecilik ekolüne çok önemli katkılar sağladık. Hizmet ve eser belediyeciliği başta olmak üzere, gönül belediyeciliği, alt yapı belediyeciliği ve sosyal belediyecilik olguları tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim belediyemizde de ana çatı oldu. Bu yılda Allah nasip ederse gerçek belediyecilik sloganıyla vatandaşlarımıza ve ülkemize hizmet edeceğiz. AK Parti belediyeciliği denildiği zaman merkezinde insan bulunan, hizmet odaklı olan, şeffaf ve hesap verebilir ilkesiyle hareket eden, kamu kaynaklarını etkili ve verimli kullanan bir yönetim anlayışı hepimizin aklına gelecek” dedi.

‘BÜYÜK HEDEFLERE BİRLİKTE KOŞACAĞIZ’

Aksaray için gerçek belediyecilik sloganıyla yeni projeler ve hizmetler üreteceklerini ve Aksaray’ın yarınların güzel eserler bırakacaklarını aktaran Dinçer; “İlk günkü aşkla durmadan, yorulmadan çalışacağız. Bu azim ve kararlılıkla geçtiğimiz 5 yılda çeşitli alanlarda 10 milyar değerinde 125 projenin hayata geçmesini hep birlikte sağladık. Alt yapıdan kültür belediyeciliğine, çevreden eğitime birçok alanda yenilikler ve kalıcı eserler hayata geçirdik. Bu süreçte şeffaf, katılımcı ve adaletli bir yönetim anlayışını benimsedik. Her fikre, öneriye ve düşünceye açık olduk. Toplumun tüm kesimleriyle ortak akıl ve iş birliği içinde olduk. Önümüzdeki dönemde yeni sloganımızla beraber katılımcı yönetim anlayışımızdan taviz vermeden geniş bir stratejiyle halkımızın beklenti ve taleplerini dikkate alacağız. Vatandaşlarımızın istediği ve arzu ettiği projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

‘BELEDİYECİLİKTE CUMHUR İTTİFAKI İLE YARIŞACAK HİÇBİR BABAYİĞİT YOK’

AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, “Bizim için AK Parti saflarında yer almak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürümek en güzel adaylık ve adanmışlıktır. Yol arkadaşlarım, AK Parti’nin kazanması Türkiye’nin ve Aksaray’ın kazanması demektir. Belediye başkan adaylarımızdan önce millet, sonra memleket anlayışı ile gönüllere girmelerini istiyoruz. Milleti ve ülkesi için gecesini gündüzüne katan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın aşk ile koşan yorulmaz sözünü unutmayalım.14 ve 28 Mayısta elde ettiğimiz başarıyı 31 Martta da zaferle taçlandıracağız. AK Parti teşkilatları olarak hazırlıklarımızı çok önceden yaptık. Hangi bölgenin neye ihtiyacı var belirledik. Plan ve projelerimizi hazırladık. Şehrimizde Türkiye Yüzyılına yakışır projelerimiz var. Belediyecilik konusunda Cumhur İttifakı ile yarışacak hiçbir babayiğit yok. Bugünü kadar hep kendimizle yarıştık. Milletimizin gönlüne girerek bu güne kadar sandıktan birinci çıkmayı başardık. Bir seçimi daha birincilikle tamamlayacağız” dedi. Foto: Erkan ALTUNTAŞ – Haber Şeyda COŞAR

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası