Gündem

Milletvekili Aydoğdu ‘Hürriyetinden taviz vermeyen asil milletin şahlanışı’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı bir mesajla kutladı. Aydoğdu mesajında şu sözlere yer verdi: “Milletimizin şanlı tarihindeki çok önemli bir dönüm noktasını, yüzyıla ulaşan Cumhuriyetimizin ilanının..

Milletvekili Aydoğdu ‘Hürriyetinden taviz vermeyen asil milletin şahlanışı’
banner

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yayınladığı bir mesajla kutladı.

Aydoğdu mesajında şu sözlere yer verdi: “Milletimizin şanlı tarihindeki çok önemli bir dönüm noktasını, yüzyıla ulaşan Cumhuriyetimizin ilanının gurur ve iftiharını milletçe idrak ediyor, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve Cumhuriyetin ilanına öncülük eden tüm kahramanlarımızı tazimle yâd ediyor, bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alın teri olan tüm ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Asırları aşkın süredir ölümü, hürriyetinden ve onurundan taviz vermemeye tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı ile birlikte milletimiz 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ispat etmiştir.

Tıpkı 99. yıl önce sahip olduğu aynı ruhla, İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren iradeyle bir asır sonra bugün de asil milletimiz ve devletimiz dimdik ayaktadır. Milletimizin, maneviyatından ve asli köklerinden aldığı inanç ve güçle tarih sahnesindeki yerini aldığı İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Paşamızı ve silah arkadaşları ile aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet niyazı ve saygı ile anıyor, milletimizin Cumhuriyetinin ebed – müddet olması ve azmi ile Türkiye’nin bayramını kutluyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Nice Asırlara…” (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası