Gündem

Mimarlık öğrencileri projelerini sergiledi

Rektör Alpay Arıbaş, mimarlık mesleğinde 50’nci yılını kutlayan Dr. Öğr. Üyesi Bahattin Ali Türkmenoğulları’na plaket takdiminde bulundu Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, 2022-2023 dönemi uygulama derslerinde hazırladıkları..

Mimarlık öğrencileri projelerini sergiledi
banner

Rektör Alpay Arıbaş, mimarlık mesleğinde 50’nci yılını kutlayan Dr. Öğr. Üyesi Bahattin Ali Türkmenoğulları’na plaket takdiminde bulundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, 2022-2023 dönemi uygulama derslerinde hazırladıkları projeleri, geleneksel hale gelen “Mimari Projeler Sergisi”nde beğeniye sundu.

Mühendislik Fakültesi C Blokta düzenlenen serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çalışmayı iki açıdan değerlendirmek gerektiğini belirtti. Bunlardan ilkinin, çizim, desen, tasarım, doku, imgeleme ve ölçeklendirme gibi teknik detaylar olduğunu vurgulayan Rektör Arıbaş, “Bunların ötesinde sergi, öğrencilerin hayal dünyalarını anlama ve tasavvurlarını yansıtabilme becerilerini görme açısından çok kıymetli” dedi.

‘MİMARLIK SADECE YAPI OLUŞTURMAK ANLAMINA GELMİYOR’

Mimarlığın sadece yapı oluşturmak anlamına gelmediğini, sürecin içinde toplumsal gerçeklikler, estetik, sanatsal bakış açısı, fiziki ve ruhi sağlık, etkin kaynak kullanımı gibi değerlerin olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Sergi, bizlere, öğrencilerimiz işlerinde ne denli maharetli olduklarını gösterdi. Tüm öğrencilerimizin meseleyi özümsemiş olduklarına tanıklık etmekten büyük bir mutluluk duyduk. Hepsini tebrik ediyoruz. Allah yollarını açık etsin” dedi. Rektör Arıbaş, açıklamasında, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Muhammed Sarı ve ekibine, serginin oluşmasına sundukları katkılardan dolayı teşekkür etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası