banner
Özel

Müdür beyin hayat okulu velilerin hayatına dokundu

Aksaray 23 Nisan İlkokulu’nun müdürü Recep Çelen, okulun atıl deposunda kadınlara dikiş nakış atölyesine çevirerek kadın velileri üretim sistemine kazandırdı. 2023 yılında 23 Nisan İlkokulu’na müdür olarak atanan Recep Çelen,..

Müdür beyin hayat okulu velilerin hayatına dokundu
banner

Aksaray 23 Nisan İlkokulu’nun müdürü Recep Çelen, okulun atıl deposunda kadınlara dikiş nakış atölyesine çevirerek kadın velileri üretim sistemine kazandırdı.

2023 yılında 23 Nisan İlkokulu’na müdür olarak atanan Recep Çelen, “Buraya müdür olunca velilerimiz kurs talebinde bulundu. Bu alanda depo olarak kulanılıyordu.15 gün içinde burayı boşaltarak halk eğitimde bir öğretmen aldık. İl Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürlüğüne de destekleri için teşekkür ediyorum. Öğretmemenizle beraber kısa sürede kuruşumuzu bu hale getirdik. Evlerde atıl kumaşlar burada giysi haline getirmeye başladılar. Birde kursiyerlerimiz Cumhuriyetimizin 100. yılı için okulumuza bayrakta ürettiler. Bundan sonrada okul olarak güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

KADINLARIMIZLA 3 HAFTA GİBİ KISA BİR SÜREDE ÜRETİME GEÇTİK

Kursta usta öğreticilik yapan Lütfiye Albayrak, “Buraya geldim de hiçbir öğrencimizin makinesi yoktu. Kadın kursiyerlerimiz evlerindeki makineleri getirdi. Makine ile dikiş konuşanda bilgileri azdı. Bizde kadınlarımızla el ele verip 3 haftalık gibi kısa bir sürede bayrak ürettik. Makinelerimiz eski olduğu için ister istemez sıkıntılar çekerken, Recep hoca bize ovar lok makinesi getirdi. Şuanda 2 tane sanayi tıpi tıpına makinemiz oldu.  Eski kanepe örtülenlerinden çocuk takımı, burada bir kadın ve çocuk için ne ihtiyaç varsa onu dikebiliyoruz” diye konuştu.

SIRADAN BİRİ VELİ İKEN BENDE OKULUN ÖĞRENCİSİ OLDUM

Kursa gelen 4 çocuk annesi Aynur Öz ise, “12 yıldır bu okulda çocuklarım okuyor. Sıradan bir veli olarak gelip giderken bende bu okulun 40 yaşından sonra öğrencisi oldum. Bu imkanı bizlere sunan müdürümüze teşekkür ederiz. Burada hem kendimizi geliştiriyoruz. Hem öğrenip hem de üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

BABACAN VALİMİZDEN MAKİNE İSTİYORUZ

Kursiyer Yasemin Yaygın; “Kadınlar veliler olarak kursa yoğun bir katılım sağladık. Burada ilk dikiş nakış yaparak bir nevi kendimizi terapi ediyoruz.3 çocuk annesi olunca ister istemez streste oluyor. Burası bizim kendi evimiz gibi oldu. Tek sıkıntımız makinelerimiz çok eski sürekli sorun çıkarıyor. Aksaray’ın babacan valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’dan üretim yapmak için yeni makineler talep ediyoruz” dedi.

OKULUMUZDA DEĞİŞİM BAŞLADI

Kursiyer Meryem Arıbaş ,”6 yıldır bu okuldayım. Recep hocanın gelmesi ile okulumuzda değişim başladı. Bu kursumuz kadınlarımızın terapi gördüğü bir yer oldu. Kadınlarımız çok memnun emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. ”dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası