banner
Gündem

Mukabele geleneği yaşatılıyor

Aksaray İl Müftüsü Veysel Işıldar, Mehmet Zahit Kotku Kur’an Kursu’nda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencilerle“ramazan etkinlikleri” kapsamında Cemalettin Aksaray-i Cami’nde bir araya geldi. Öğrencilerle ilgilenen Işıldar, namazın önemini hatırlatarak..

Mukabele geleneği yaşatılıyor
banner

Aksaray İl Müftüsü Veysel Işıldar, Mehmet Zahit Kotku Kur’an Kursu’nda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencilerle“ramazan etkinlikleri” kapsamında Cemalettin Aksaray-i Cami’nde bir araya geldi.

Öğrencilerle ilgilenen Işıldar, namazın önemini hatırlatarak miniklere namaz kıldırdı. Daha sonra ramazan ayının olmazsa olmazlarından olan mukabele geleneğini yaşayarak gösterebilmek adına öğrencilerle mukabele halkası oluşturup Kur’an-ı Kerim tilavet etti.

Sonrasında etkinlik için hazırlanan balonların serbest bırakılmasıyla çocuklar balonlarla doyasıya oynadılar ve caminin içerisi çocuk sesleri ile doldu. Mescitlerin sadece ibadet etmek maksadıyla değil aynı zamanda farklı faaliyetlerle, çocukların hayatlarında güzel izleri olan mekânlar olarak da anılmasına dikkat çeken Işıldar, etkinliği organize eden Kur’an Kursu Öğreticisi Miyase Aytop’a teşekkür etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası