Gündem

‘MÜSİAD EXPO tarihinin en büyük fuarı gerçekleştirildi’

Bu yıl 19’uncu kez düzenlenen karma ticaret fuarı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) EXPO 2022, dünyanın dört bir yanından yatırımcı, sanayici ve girişimci iş insanını İstanbul’da bir araya getirdi…

‘MÜSİAD EXPO tarihinin en büyük fuarı gerçekleştirildi’
banner

Bu yıl 19’uncu kez düzenlenen karma ticaret fuarı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) EXPO 2022, dünyanın dört bir yanından yatırımcı, sanayici ve girişimci iş insanını İstanbul’da bir araya getirdi. Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Aksaray Başkanı Tamer Yalvaç, düzenlenen etkinlikler ve ortaya çıkardığı potansiyel iş birlikleriyle MÜSİAD EXPO’nun ticari diplomasi şölenine dönüştüğünü söyledi.

MÜSİAD EXPO 2022’deki gelişmelere ilişkin hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Yalvaç, MÜSİAD EXPO tarihinin en büyük fuarına imza attıklarını belirtti. “Fuarımız her geçen gün büyüyor, güçleniyor” diyen Başkan Yalvaç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl 19’uncu kez kapılarını açan MÜSİAD EXPO, çok sektörlü ve çok kültürlü yapısı ile Türkiye ve bölgenin en kapsamlı organizasyonları arasında yer alıyor. Aynı zamanda uluslararası programların da düzenlendiği etkinlik, katılımcılarına sıra dışı bir fuar deneyimi sunuyor. Fuar öncesi 124 ülkeden 100 bin ziyaretçi hedefiyle yola çıkmıştık. Sahadan yerinde geri bildirimlerle elde ettiğimiz verilere göre, memnuniyet oranı oldukça yüksek. Tüm bu izlenimler ve elde edilen verilerle şunu ifade edebiliriz; MÜSİAD EXPO tarihimizin en büyük ve ülkemizin en kapsamlı karma ticaret fuarına imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Hedeflerimize ulaştık ve sanal fuarımız bir süre daha iş insanlarını buluşturmayı sürdürecek. 25 bin metrekarelik bir fuar alanında gerçekleştirilen etkinlikte 600’e yakın firma stant açtı. Fuar için titiz bir çalışma yürüten ekiplerimiz ürün ve hizmet bazlı 60’tan fazla ülkeden nitelikli alım heyetini doğrudan muhatapları ile bir araya getirdi. Cezayir, Suudi Arabistan, Almanya, Irak, Pakistan, Rusya, Mısır, Endonezya, Ürdün, Avusturya, Fas gibi ülkelerden yoğun bir ziyaretçi profili ile karşılaştık. Bununla birlikte ülkemizin tüm illerinden misafirlerimiz, MÜSİAD EXPO’da yeni iş birliklerine kapı araladı. Fuarımız her geçen gün büyüyor, güçleniyor.”

11 FARKLI ÜLKEDEN TOPLAM  17 KURULUŞLA İŞ BİRLİĞİ

Yalvaç, MÜSİAD EXPO’da düzenlenen etkinliklere ilişkin bilgi paylaşırken MÜSİAD ve 11 farklı ülkeden 17 kuruluş arasında iş birliği mutabakatı imzalandığını söyledi. Başkan Yalvaç, imzalanan anlaşmalar ile ülkeler arası ticaretin bir adım ödeye taşınacağını vurguladı. MÜSİAD EXPO çerçevesinde tanıtımı yapılan MÜSİAD Invest ve MÜSİAD Ticaret Ofisi’ne yönelik değerlendirmelerde bulunan Yalvaç, Türkiye’nin yeni ekonomik düzende küresel ticaretin güvenli limanı olduğunu vurgulayarak, oluşturulan iki yeni yapı ile ülkemize yatırım yapmak isteyen ve dünyaya açılmak isteyen iş insanlarına rehberlik edileceğini söyledi. Başkan Yalvaç, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı:” Türkiye, küresel ve bölgesel ticaretin güvenli limanıdır. Bizler, 2022 yılı boyunca hayata geçirdiğimiz ihracat odaklı yatırım, üretim ve istihdam projeleriyle, Anadolu’ya olan güvenimizi ortaya koyduk. MÜSİAD EXPO’daki sinerji ile bu vizyonumuzu daha da genişletmiş olduk. Tüm bu projelerimize ek olarak büyük ölçekli işleri ve hayallerimizi gerçekleştirmek için üyelerimizin, sermayelerini bir araya toplayarak Girişim Sermayesi Yatırım Fonu için girişimlere başladık. Bu hayırlı ve bereketli proje için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Türkiye Yüzyılı inşa edilirken, Anadolu kazanacak, Türkiye kazanacak, milletimiz kazanacak. İş dünyası olarak ülkemizin yeni yüzyılına hazırız” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası